Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
03/09/2021

The Metallica Blacklist, 10 Eylül'de müzikseverlerle buluşuyor

Metallica, 1991'de yayımlanan ve kısa sürede efsaneleşen The Black Album’ün 30. yılını çok özel bir çalışmayla kutluyor. 53 sanatçının yer aldığı The Metallica Blacklist isimli cover albüm sürprizlerden biri olacak.

Metallica, 1991 tarihli enfes albümleri The Black Album’ün 30. yılı şerefine çok özel bir çalışmayla karşımıza çıkıyor. Metallica’nın ticari olarak en başarılı albümü olan ve Enter Sandman, The Unforgiven, Nothing Else Matters gibi hitleri barındıran albümünün iki yeni versiyonu 10 Eylül’de müzikseverlerle buluşacak. Bu iki albümden de elde edilecek gelir, Metallica üyelerinin kurduğu All Within My Hands ve albümde yer alan sanatçıların seçtiği yardım kuruluşlarına bağışlanacak. Satışa çıkacak ilk versiyon, The Black Album Remastered adıyla, efsanevi Black albümünün yeniden tasarlanmış hali olacak. Kendisine albümde yer bulamamış ve demo olarak kalmış şarkıların yanı sıra orijinal şarkıların canlı ve alternatif versiyonlarının da yer aldığı 6 LP, 14 CD ve 6 DVD’den oluşan bu versiyon, azılı hayranların rüyalarını süsleyecek cinsten.
 
Yine 10 Eylül’de satışa çıkacak ikinci versiyon ise, tamı tamına 53 sanatçının yer aldığı The Metallica Blacklist isimli bir cover albüm olacak. Miley Cyrus, Elton John, Phoebe Bridgers, Dave Gahan, My Morning Jacket, Chris Stapleton, Mac DeMarco, IDLES, Kamasi Washington, Cherry Glazer, Ghost, Volbeat, Weezer, Corey Taylor, Biffy Clyro, Royal Blood, PUP ve St. Vincent gibi isimlerin yer aldığı albüm, Metallica hayranlarını çok farklı sularda yüzdürecek. Bu albümün en büyük sürprizi ise, bu şarkıları sanatçıların kendi gruplarıyla değil, albümde yer alan diğer isimlerle bu albüme özel kurdukları ekiplerle kaydetmesi olmuş. Örneğin Elton John ve Miley Cyrus iş birliğiyle ortaya çıkan Nothing Else Matters cover’ında ikiliye Yo-Yo Ma, Red Hot Chili Peppers davulcusu Chad Smith ve Metallica’nın basçısı Robert Trujillo’dan oluşan bir ekip eşlik ediyor.