Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
07/05/2021

King Diamond, Abigail albümünün çizgi roman uyarlamasını yayımlıyor

King Diamond, 1987 tarihli enfes konsept albümü Abigail’in çizgi roman uyarlaması için Z2 Comics ile bir araya geldi. Cadılar Bayramı’nda yayımlanacak çizgi roman, iki versiyonda satılacak.

Heavy Metal müziğin en köklü temsilcilerinden biri olan ve başta Metallica olmak üzere pek çok grubun ilham kaynağı olan King Diamond, 1987 tarihli enfes konsept albümü Abigail’in çizgi roman uyarlaması için Z2 Comics ile bir araya geldi. King Diamond’ın ürpertici bir cinayeti konu eden Abigail isimli konsept albümündeki karanlık köşke dadanan ruhlar, bu kez çizgi roman dünyasında okuyucuya selam çakacak! Perili bir malikaneye taşınan genç bir çift olan Miriam Natias ve Jonathan LaFey’in hikayesini anlatan Abigail, Heavy metal dünyasının en ünlü konsept albümlerinden biri olarak kabul ediliyor.
 


Danimarkalı müzisyen, albümün yayımlanmasından tam 34 sene sonra, Miriam Natias ve Jonathan La’Fey’in 1845 yazında ürkütücü bir köşkte yaşadıklarını çizgi roman formatında hayranlarıyla buluşturacak. King Diamond ve Dan Watters ortaklığı ile yazılan; çizimleri de Damien Worm tarafından yapılan Abigail’i ince ya da sert kapaklı olmak üzere iki versiyonda satılacak. Cadılar Bayramı’nda yayımlanacak çizgi romanın özel edisyonunda, albümün yepyeni bir picture disc versiyonu ve çeşitli baskılar da bulunacak. King Diamond’ın sürprizleri bununla sınırlı değil. Çizgi romanın daha kapsamlı olan sert kapaklı versiyonunda efsane müzisyenin imzası olacak. King Diamond, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sadece müziğimi sevenler değil; korku türünün takipçileri de hiç şüphesiz bu projenin karanlığı ve tuhaflığından keyif alacak. Şahsen, işimizi sizlere sunmak için Cadılar Bayramı’nı iple çekiyorum. Abigail yeniden ayağa kalktı.” yorumunda bulunuyor.