Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
18/07/2018

İstanbul'un en iyi müzik mekânları

Türkiye'de her sene yüzlerce konserin verildiği, gidenlerin delice eğlendiği İstanbul'un en iyi konser mekânlarını sizler için derledik. 


Yıldızların uğrak noktası: Zorlu Studio 
Zorlu PSM’nin alternatif atmosferi ve etkileyici ses sistemiyle birçok unutulmaz etkinliğe ev sahipliği yapan Studio, farklı müzik türlerinden birçok çarpıcı sanatçıyı konuk eden ve sezon boyunca çok sayıda etkileyici performansa ev sahipliği yapıyor. Studio’nun, yeni eklenen balkon bölümüyle kapasitesi 750 kişi. Avrupa ve Türkiye’nin en iyi ses, ışık ve led sistemine sahip olan Studio, değişen sahne dekorasyonu ile müzikseverlere farklı konser deneyimleri yaşatıyor. 


Ataşehir’in can damarı: DasDas
Didem Balçın, Mert Fırat, Harun Tekin, Koray Candemir ve Muzaffer Yıldırım İstanbul Anadolu yakasına yepyeni bir sanat, eğlence ve lezzet noktası kazandırdı. Yemek, tiyatro ve müziği bir araya getiren DasDas, ziyaretçilerine sanatla iç içe, keyifli bir vakit geçirme imkânı sunuyor. İçerisinde bir performans sahnesi, bir tiyatro salonu, bir altöyle sahnesi ve dünya mutfağından seçkiler sunan restoranı ile mekân, geçen mart ayında kapılarını müzikseverlere açtı. DasDas, 350 kişilik kapasitesiyle haftanın altı günü rock, caz ve bağımsız müzik performanslarını ağırlıyor. 


Kadıköy efsanesi: Dorock XL 
Ataşehir’e sanatı getirdi 2 bin metrekare kullanım alanına, yani İstanbul’un en büyük kapalı canlı müzik sahnelerinden birine sahip. Dorock Stage, Dorock Cafe & Bistro ve Dorock Baze olarak ayrılan mekânda herkes kendine göre bir şeyler bulabiliyor. Yerli ve yabancı çeşitli müzik tarzlarından usta müzisyenlerin performans sergiledikleri Dorock XL Stage, genç isimlere de sahnesinde yer veriyor. Müzikseverlerin zevklerine göre mutlaka bir alternatif bulabildikleri Dorock XL Stage, konforlu alanı ve iyi müziği ile de oldukça ilgi çekiyor. 


Popüler buluşma noktası: SALON İKSV
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) kuruluşundan bu yana konser, tiyatro, dans gösterisi ve kültür sanat dünyasında ilgiyle takip edilen seminerler, atölye çalışmalarıyla birlikte yaklaşık 1.500 etkinliğe ev sahipliği yaptı. 180’den fazla sanatçıyı Türkiyeli izleyicileriyle ilk kez Salon, İstanbullu müzikseverler için son yılların en yeni ve popüler bir buluşma noktası oldu.


Yılların vazgeçemediği yer: Babylon 

19 yıllık konser mekânı 1999’dan bu yana İstanbul’un sanat hayatında öncü bir yere sahip olan Babylon; mimarisi, akustik tasarımı ve teknik donanımıyla Türkiye’nin en iyi canlı müzik mekânlarından biri olarak değerlendiriliyor. 2015 yılında yeni bir kültürel dönüşüm başlatmak ve kitlesini teknolojik altyapısı güçlü, çok amaçlı canlı performans merkezinde ağırlamak için bomontiada’ya taşınan mekân yurtdışı müzik endüstrisi tarafından da İstanbul’da görülmesi gereken ilk 10 mekân arasında kabul ediliyor.