Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
26.09.2020

Faithless, 10 yıl sonra yeni albümleri 'All Blessed' ile 23 Ekim'de karşımızda

Elektronik müzik efsanesi Faithless, 10 yıllık uzun bir aranın ardından 'All Blessed' albümüyle geri dönüyor. 23 Ekim'de yayımlanacak olan 12 parçalık albüm, azılı hayranlarca heyecanla bekleniyor.

Faithless, 10 yıl sonra yeni albümleri 'All Blessed' ile karşımızda. 90'lardan 2000'lerin başına kadar, elektronik müziğin Avrupa'daki en iddialı isimlerinden biri olan Faithless'ın "Insomnia", "God is a DJ" ve FIFA 2005'in soundtrack listesinde bulunan "No Roots" isimli parçalarını unutmak mümkün değil. Maxi Jazz, Sister Bliss ve Rollo üçlüsünün oluşturduğu grup, en son 2010'da çıkardıkları albüm "The Dance"in ardından üzücü bir şekilde ayrıldıklarını açıklamışlardı. Trip hop ve trance ağırlıklı şarkılarıyla ünlenmelerinin ardından bu iki türün de müzik dünyasındaki popülaritesini kaybetmesi nedeniyle zor zamanlar geçiren Faithless, 10 yıl aradan sonra tekrar bir araya gelerek yeni bir albüme imza attı.
 


Faithless, "All Blessed" isimli bu albümden yaz aylarında "This Feeling" ve "Let the Music Decide" adında iki tekli yayımlandı. This Feeling, grubun 90'lardaki sound'unun klonlanmış hali gibiydi ve istenen etkiyi yaratmadı. Let the Music Decide ise, yayımlanmasından sadece birkaç hafta sonra yüklendiği bütün internet siteleri üzerinden silindi. Şarkının ortadan kaybolmasına anlam veremeyen Faithless hayranları durumla ilgili Reddit gibi sosyal medya platformlarında konuyu tartışmaya başladılar ancak bir sonuç elde edemediler. Büyük ihtimalle bir pazarlama stratejisi olarak şarkıyı yayından kaldırdıklarını düşündüğümüz grup, en son 28 Ağustos'ta yeni albümlerinden bir tekli daha yayımladı.


Bu arada Nando'dan Rocky'i ringlere döndüren Creed filmi için muazzam bir plak çıktı
 


"Synthesizer" adlı bu single, daha önce yayımladıkları parçalara göre günümüzün elektronik müzik dinleyenlerini daha çok çekebilecek bir şarkı. Konuk olarak Nathan Ball'ın vokallerle destek verdiği Synthesizer ile ilgili grup üyeleri "Bu şarkı, tüm albüm için bir aşk mektubu gibi bize ilham verdi. Şarkının sözleri sanki bizim teknoloji takıntımızın üzerine bir sosyal yorum gibi" açıklamasında bulundu. Zamanında Insomnia ve God is a DJ gibi elektronik müziğin resmi marşları haline gelmişti, açıkçası Synthsizer'ın da buna benzer bir başarı göstermesi mümkün. BMG etiketiyle 23 Ekim'de piyasaya çıkacak olan All Blessed albümünün tüm Faithless ve elektronik müzik severleri heyecanlandıracağını düşünüyoruz.