Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
18/03/2018

Rocky'i ringlere döndüren Creed filmi için muazzam bir plak çıktı

Çocukluk kahramanlarımızdan Rocky'nin son filmi Creed'in müthiş müziklerini plak formatında dinlemek isteyenler bu fırsatı kaçırmasın!

 

Rocky çocukluk kahramanlarımızdan. Rocky'e dair en sevdiğimiz karakterlerden biri de Apollo Creed'di şüphesiz. Serinin dördüncü filminde ringde dövüşürken ölen Creed'in oğlu, yaklaşık 25 sene sonra Creed filminde karşımıza çıkmıştı. Film, 180 milyon dolara yaklaşan hasılatla gişede yüzleri fazlasıyla güldürürken, Sylvester Stallone'a Altın Küre'de En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülününü de kazandırmıştı. 

 


Filmlerin DVD ya da Blu-ray formatında yayınlanırken yönetmenleri tarafından yeniden kurgudan geçmesine ve bu versiyonların Director's Cut adıyla pazarlanmasına alışığız ancak bugüne dek ilk kez Composer's Cut deyimini duyuyoruz! Creed filminin soundtrack'ini besteleyen Ludwig Goransson, filmin süresiyle bire bir eşit gidecek şekilde bestelerini elden geçirmiş ve iki plaktan oluşan bir Creed senfonisine imza atmış. Creed'in yepyeni senfonisinde Sadece filmde duymadığınız partisyonlar değil, bu plak basımına özel olarak bestelenen yepyeni bölümler de mevcut. Filmin iTunes ya da fiziksel CD kopyalarında kesinlikle bulunmayan bu versiyon, tamamen plak koleksiyoncularına özel hazırlanmış. Plak tasarımında Amerikan bayrağından ilham alan yapımcılar, kırmızı, beyaz ve mavi renkleri kullanmışlar. Detaylar için sizi şu adrese alalım.