Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
10.05.2017

Emre Kula’dan solo albüm ve lansman konseri

Gitarist, besteci, söz yazarı, yorumcu ve prodüktör Emre Kula, ilk solo albümü Theory of Change ile müzikal kariyerinde yeni bir dönemi başlatıyor.

Bu albüm, Emre Kula'nın rock müzik ile ilgili kişisel yolculuğunun bir özeti niteliğini taşıyor. Kula'nın 20'li ve 30'lu yaşları ile ilgili hikâyelerini anlatıyor. Son 10 yıllık dönemde ürettiği, sahnelerde zaman zaman çaldığı, izleyicilerden beğeni kazanan şarkıları; “Artık kaydetme zamanı geldi.” diyerek çalışmaya başlayan Emre Kula, kayıt ve üretim sürecini 3 yıla yakın sürede bitirdi. Bu sürenin bu kadar uzun olma sebebi, sanatçının doğru bildiği sesleri, tam karşılığını bularak kaydetme isteğinden kaynaklanıyor. Mart ayından itibaren tek tek yayımlanmaya başlanan şarkılar, yapıldığı senelere göre kronolojik olarak sıralanarak, tüm digital platformlarda yerini aldı.
Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ni ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Jazz Gitar bölümünü tamamlayan Emre Kula, profesyonel müzik kariyerine 2000'lerin başında kendi kurduğu gruplar ile başladı. Bugüne kadar çok sayıda önemli yerli ve yabancı festivalde sahne alan müzisyen, 2016 sonunda KES ile Almanya ve İsviçre turnesini tamamladıktan sonra bu yeni solo çalışması ile 2017 yılında Türkiye ve dünyadaki rock severlerle buluşmaya hazırlanıyor.KES isimli progresif rock grubunun üyesi olmasının yanı sıra, 2010 yılından bu yana Can Bonomo ile sahne alan, Ceza'nın Sus Pus albümünde müzisyen olarak Ceza'ya hem albümde, hem sahnede eşlik eden Emre Kula, eşi Sertab Erener'in 2016 yılında piyasaya çıkan Kırık Kalpler Albümü'nün de prodüktörlüğünü üstlendi. Kula, 2000 yılından bu yana birçok proje ve albümlerde ayrıca stüdyo müzisyenliği yapmaya devam ediyor.
Çıkış parçası Find the Will ile müjdelenen albümün lansman konseri ise, 16 Mayıs Salı gecesi Zorlu PSM Studio'da gerçekleşecek. Biletler Biletix’te.