Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
03/05/2019

Swissôtel Büyük Efes'ten cazip hafta sonu teklifi

Swissôtel Büyük Efes; özel indirimler içeren konaklama paketi ile hafta sonlarınızda; İzmir’in Kordon’unu, zeytinyağlı yemeklerini, üzüm bağlarını ve 8000 yıllık köklü tarihini keşfetmenizi sağlıyor. 


Türkiye’nin en özel şehirlerinden biri olan İzmir, son yıllarda -özellikle İstanbul ve Ankaralılar için- popüler bir hafta sonu destinasyonuna dönüşmüş durumda. Her mevsim ılıman iklimi, palmiyeleri ve deniz kokusuyla herkesin “Güzel İzmir” dediği bu özel şehir, harika bir hafta sonu kaçamağı için aradığınız her şeye sahip. İzmir’i böylesine cazip kılan sebep ise, aynı zamanda yakın çevresinde barındırdığı muhteşem güzellikler... Barbaros Bademler, Ildır ve Germiyan gibi İzmir’in gözlerden uzak köyleri, ülkemizin en çok ziyaret gören yerlerinden biri olan Efes Antik Kenti, şaraplarıyla ve müthiş restore edilmiş Rum evleriyle ünlü Şirince, Bergama ilçesindeki Allianoi antik kenti, Selçuk Kalesi, İzmir Kuş Cenneti, Uzunkuyu Köyü’ndeki Köstem Zeytinyağı Müzesi ve daha pek çok güzellik İzmir’i her geçen gün daha da cazip bir merkez haline getiriyor.


Ve tabii ki Urla... İzmir’e yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan Urla, son yılların en popüler mekanlarından biri. Özellikle şarap üretimine ve tadımına meraklıysanız ya da bağ bozumu zamanlarını deneyimlemek istiyorsanız, İzmir’in bu şirin ilçesi size istediğinizi fazlasıyla verecektir. Urla Bağcılık ve Şarap Üreticileri Derneği’nin çatısı altında geliştirilen Urla Bağ Yolu, Trakya Bağ Rotası’ndan sonra ülkemizde bu türde yapılan ikinci bir deneme olarak dikkat çekiyor.
MÖ 10. yüzyılda Ege Denizi sahillerinde kurulan İyonya’nın 12 kentinden biri olan Klazomenai (Bugünün Urla’sı), binlerce yıl önce bağcılık ve şarapçılıkla bölgede ün yapmıştı. Urla Bağ Yolu projesi, geçmişin yeninden canlandırılması açısından da önemli bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor. Urla Bağ Yolu projesiyle birlikte tarıma ve gastronomiye dayanan, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir turizm bölgesi yaratma projesiyle yola çıkan Urla Bağcılık ve Şarap Üreticileri Derneği, bu hedefinde başarılı olarak Urla’yı sadece birkaç sene içerisinde Türkiye'nin Toscana'sı haline getirmeyi başardı.Urla Bağ Yolu’nda ziyaret edilebilecek yedi şarap üreticisi bulunuyor. Bu üreticiler birbirine yakın olduğundan, tek bir günde rahatlıkla birkaç tanesini gezip, birbirinden lezzetli şarapları deneyebilirsiniz. Bölgenin en büyük üreticisi olan ve 550 dönüme yayılmış bağlarında yıllık 300 bin litreye yakın butik şarap elde eden Urla Şarapçılık’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Hatta Urla Şarapçılık bünyesinde, sadece 2 kilometre ilerisinde, üzerinde 1900 civarında farklı bitki çeşidi bulunan bir de Arberatoryum bulunuyor. Urla’dan ayrılamadan önce burayı dolaşmanızı ve harika reçellerinden evinize götürmenizi öneririz.
Ziyaret etmenizi tavsiye edeceğimiz bir başka şarap üreticisi ise,   400 metre rakımda özel bir jeolojik yapıya sahip arazide kurulan Ayda Winery & Vineyards olacak. Özellikle güzel bir manzara eşliğinde restoran kısmındaki şarap uyumlu hazırlanan menülerin tadına mutlaka bakmalısınız. Burada, beyazlarda Sauvignon Blanc, Narince, kırmızılarda ise Cabernet Sauvignon, Foça Karası, Petit Verdot, Merlot ve Syrah üzümleri yetişiyor.


Tüm bu anlattıklarımız hoşunuza gittiyse, Swissôtel Büyük Efes’in sizlere harika bir teklifi olacak. Şehrin tam kalbinde yer alan konumu ile İzmir’i hem eğlenceli hem de hızlı keşfetmenizi sağlayan Swissôtel; yemyeşil bahçeleri, 5 bin 500 m²’lik Spa & Fitness merkezi ve tüm bar & restoranları ile otel içerisinde de keyifli bir hafta sonu vadediyor. Hafta sonu paketinin içinde, gecelik en uygun oda fiyatı üzerinden yüzde 25 indirim, Café Swiss’te zengin açık büfe kahvaltı, bahçe manzaralı oda kategorisine “upgrade” imkanı, yiyecek & içecek harcamalarında -alkollü içecekler hariç- yüzde 20 indirim ve Pürovel’in Spa masajlarında da yüzde 20 indirim imkanı bulunuyor.


Kordon’a yürüme mesafesindeki konumuyla ulaşım açısından misafirlerine büyük bir rahatlık sağlayan 402 odalı Swissôtel, özellikle sanatseverler için gerçek bir cennet! Birçoğu, Türkiye’nin önemli sanatçılarına ait ve devasa bir sanat galerisini andıran Swissôtel Büyük Efes’te tam 800’ün üzerinde orijinal sanat eseri sergileniyor. Hem Türk Çağdaş Sanatı hem de İzmir için tarihi bir değere sahip olan bu eserler, oteli ziyaret eden konuklar için birer sürpriz niteliğinde.

 

Şehirdeki en iyi yemek ile romantik ve ayrıcalıklı bir gece deneyimini yaşatmak üzere tasarlanan Equinox, İzmir Körfezi’nin benzersiz güzellikteki manzarası eşliğinde dünya mutfağından örnekleri şık bir atmosferde denemek isteyenler için biçilmiş kaftan. Equinox’un hemen yanında yer alan Sky Bar ise, canlı müziği ve etkileyici sunumlarla hazırlanmış lezzetli kokteylleriyle misafirlere keyifli saatler vaat ediyor.