Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
04/10/2021

Louis Vuitton Travel Book serisi şimdi de Kızıl Gezegen Mars'a el attı

Louis Vuitton, Travel Book serisine Kızıl Gezegen Mars ile devam ediyor. Louis Vuitton, Travel Books Mars için Fransız yazar Sylvain Tesson ve çizgi roman illüstratörü François Schuiten ile 22. yüzyılda geçen bir hikâye yarattı.

Moda devi Louis Vuitton’ın Louis Vuitton Travel Book adını verdiği renkli bir kitap serisi var ve bir seyahat günlüğü ile eskiz defteri arasında bir konsepte sahip. Dünyanın dört bir yanından sanatçıları bir ülkeye veya şehre adanmış illüstrasyonlar yaratmaya devam eden seride; bugüne kadar Paris’ten Prag’a, New York’tan Roma’ya pek çok şahane kitap yayımlandı. Louis Vuitton, Travel Book serisine bu kez bir ülke ya da şehir değil, bir gezegenle, Mars ile devam ediyor. Louis Vuitton, Travel Books Mars için Fransız yazar Sylvain Tesson ve Belçikalı çizgi roman illüstratörü François Schuiten ile 22. yüzyılda geçecek kurgusal bir hikâye yaratmış.

Hikâyede yeni çağın Âdem ve Havva’sı olarak yorumlanabilecek bir kadın ve bir erkek, gezegende yaşanıp yaşanamayacağını görmek için Mars’a gidiyor. Schuiten, aslında sık seyahat eden ve gezmeyi seven biri olmadığını ancak Mars’ı canlandırmak için uygun olan devasa manzaraları çoktan bulduğunu belirtiyor ve “Kızıl gezegen hâlâ birçok çocuğun rüyasında yer alıyor ve ben bu büyüyü yakalamak istiyorum. Her şeyden önce ulaşmaya çalıştığım şey o çocuk” diyor. Schuiten’in illüstrasyonları ise, Star Wars’un efsanevi konsept sanatçısı Ralph McQuarrie’nin 1970’lerde yarattığı merak duygusunu uyandırıyor. Tesson, kısır ve görünüşte cansız olmasına rağmen, eğer şu anki umursamazlığımızla hayatlarımıza devam edersek, Mars'ın Dünya'nın acımasız bir yansımasından başka bir şey olmadığını vurguluyor. Louis Vuitton’un Travel Book Mars’ı 1 Kasım’dan itibaren online olarak ve aynı zamanda LV’nin mağazalarından satın alınabilecek.