Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
03/10/2018

Dünyanın ilk bira temalı oteli The DogHouse İskoçya'da açıldı

Tüm odalarında bira muslukları bulunan The DogHouse, bir bira fabrikasının içinde yer alan dünyanın ilk oteli olma özelliğine de sahip.


Bira ve tatil, seyahat planlarının her zaman en uyumlu ikilisi olmuştur. Geçtiğimiz ay kapılarını açan The DogHouse, hem bira severleri hem de tatil tutkunlarını benzersiz bir konseptle aynı çatı altında buluşturarak çıtayı en üste taşıyor. İskoç menşeli bir bira markasının “çılgın” projesi olan bu otel, aynı zamanda bir bira fabrikasının içinde yer alan dünyanın ilk oteli olma özelliğine de sahip. Bu şahane tesis, aslında bir yıldır faaliyetteydi ancak sadece kendi misafirlerine hizmet veriyordu. Geçtiğimiz aydan itibaren artık herkes bu müthiş tesiste benzersiz bir tatil deneyimi yaşayabilecek.Bu sıra dışı otelde, birçoğu bira üretim tesisine ve aşağıda çalışan işçilere bakan, sekizi süit olmak üzere toplam 32 konuk odası bulunuyor. Bu odaların her biri, bira konseptine odaklanan farklı özelliklere sahip. Örneğin; tüm odalarda bira musluklarının yanı sıra hem odada hem de duşta stoklanmış bira dolapları bulunuyor. Odadaki farklı sürprizlere ek olarak, tüm konuklar lobide check-in sırasında ücretsiz bira ikram eden barmenler tarafından karşılanıyor. 


Otelin oda fiyatları ise pek uçuk sayılmaz; standart konuk odaları 162 dolardan başlıyor, süitler ise 224 dolara kiralanabiliyor. Yani herhangi bir otelden fiyat olarak çok da farkı yok. Otelin talibi çok ve 2019’a kadar neredeyse tüm odaları tutulmuş durumda! BrewDog'un CEO'su James Watt'a göre; "Bu şahane otel check-in'den Check-out'a dek bira ikramları, duşta bira keyfi ve benzersiz atraksiyonlarıyla gerçek bira deneyimini tatilinize entegre eden dünyadaki tek tesis".