Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
17/11/2020

Stephen King’in The Girl Who Loved Tom Gordon uyarlamasında yönetmen Lynne Ramsay oldu

Netflix, yeni Stephen King uyarlaması The Girl Who Loved Tom Gordon için çok önemli bir bir yönetmenle anlaştı. Filmin yönetmen koltuğuna You Were Never Really Here ile kalbimizi kazanan Lynne Ramsay oturdu.

Bu aralar tam bir Stephen King çılgınlığı yaşanıyor. Zira bir Stephen King projesinin daha detayları ortaya çıktı. Ülkemizde Mahşer adıyla yayınlanan 1978 tarihli efsane Stephen King romanı The Stand, zaten 17 Aralık’ta bir mini dizi olarak ekranlara gelmeye başlanacak. Ayrıca J.J. Abrams'ın sahibi olduğu Bad Robot tarafından Apple TV+ kanalına özel olarak üretilecek olan bir başka Stephen King uyarlaması Lisey's Story için de çalışmalar tam gaz devam ediyor. Gelen son haber ise, Stephen King’in 1999’da yayınladığı The Girl Who Loved Tom Gordon (Tom Gordon'a Aşık Olan Kız) uyarlaması üzerine. Netflix, merakla beklenen Stephen King uyarlaması The Girl Who Loved Tom Gordon için muhteşem bir yönetmenle anlaştı. Yapılan açıklamaya göre, Christy Hall'un yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğuna Lynne Ramsay (We Need to Talk About Kevin, You Were Never Really Here) oturacak.
Çekimlerine önümüzdeki yıl başlanması planlanan proje, daha önce 2006’da sinemaya uyarlanmıştı. Stephen King’in bu romanı, 9 yaşındaki Trisha McFarland’ı hikâyenin merkezine yerleştiriyor. Trisha, annesi ve erkek kardeşi ile ormanda yürüyüş yaparken kaybolur. Küçük kızın yanında sadece içinde sevdiği beyzbol takımının maç yayınlarının olduğu walkman’i vardır. Aç, susuz bir şekilde bilmediği yerlerde dolaşan Trisha, bir süre sonra hayranı olduğu beyzbol oyuncusu Tom Gordon‘ı hayali arkadaşı olarak görür ve onunla konuşmaya başlar. Küçük kızın hayranlık duyduğu bu arkadaşı, korkularıyla yüzleşmesine neden olur. Stephen King, bu romanında korku öğesini hemen hemen hiç kullanmamış ve gerilime ağırlık vermiştir. İnsanın doğa karşısındaki çaresizliğini ve insanların yapayalnız kalması durumunda ortaya çıkabilecek takip edilme sanrısını dile getirmiştir.

Bu arada onlarca yıl ailesiyle birlikte Bangor'da yaşayan ve burada birçok kitap yazan Stephen King, evini yeni yazarlara ilham vermesi için bir müzeye dönüştürdü. Detaylar şu adreste.