Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
08/09/2020

Stephen King'in kült romanı Mahşer, 17 Aralık'ta dizi olarak ekranda

Ülkemizde Mahşer adıyla yayınlanan 1978 tarihli efsane Stephen King romanı The Stand, 10 bölümlük bir mini dizi olarak ekranlara gelecek. Final bölümünü bizzat King’in yazdığı dizi, 17 Aralık’ta başlıyor.

Stephen King imzalı uyarlamaların ardı arkası kesilmiyor! King'in en sevilen ve en uzun romanlarından biri olarak bilinen ve ülkemizde ‘Mahşer’ olarak yayınlanan The Stand'in post-apokaliptik macerası, 17 Aralık’ta ekranda olacak. 1978 yılında yayımlanan ve satış rekorları kıran efsane roman, 1994 yılında yine bir televizyon dizisi olarak uyarlanmıştı. 366 dakika uzunluğunda olan bu devasa dizinin yönetmen koltuğunda o yılların ünlü ismi Mick Garris oturmaktaydı. 20th Century Fox firmasının X-Men film evreninde geçen The New Mutants projesiyle adını duyuran Josh Boone, The Stand dizisinin başındaki isim olacak. Boone daha önce bu kitabı 4 filmlik bir seri olarak uyarlayacağını duyurmuştu ancak anlaşılan King ve ekibi, hikayenin hakkıyla anlatılabilmesi için dizi formatını daha uygun bulmuşlar.
 The Stand, Star Trek: Discovery, The Good Fight, No Activity, Strange Angel, The Twilight Zone ve Tell Me a Story gibi dizileriyle dikkat çeken CBS All Access tarafından ekrana getirilecek. Toplam 10 bölümden oluşacak ve 10 saat sürecek olan bu epik maceranın The Stand romanının hakkını vereceğini düşünüyoruz. King okurlarının yakından tanıdığı, kötü adam rolündeki Randall Flagg rolünde Alexander Skarsgård yer alacak. Mother Abagail’i Whoopi Goldberg, Larry Underwood’u Jovan Adepo, Rita Blakemoor’u Heather Graham, Harold Lauder’ı Owen Teague ve Frannie Goldsmith’i Odessa Young canlandırıyor. Ayrıca ünlü müzisyen Marilyn Manson da yapımın kadrosundaki isimler arasında. Manson hem oyuncu olarak hem de müzisyen olarak yapıma katkı sağlayacak.
 The Stand romanının konusu kısaca şöyle; ölümcül bir veba salgını dünya nüfusunun büyük bölümünü öldürür. Hayatta kalan az sayıda insan iki farklı gruba ayrılır. Gruplardan birinin başında yaşlı ve bilge bir ruhani lider varken diğeri tamamen yok etmeye odaklı hunhar bir varlık tarafından kontrol edilmektedir. İyi ve kötünün savaşı gezegenin çorak topraklarında son bir kez daha yaşanacaktır! Geçtiğimiz yıllarda çizgi roman formatına da uyarlanmış olan The Stand romanının dizi versiyonunun 10. Ve filnal bölümünün bizzat Stephen King tarafından yazıldığını da söyleyelim!