Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
05/11/2020

Yeni Stephen King uyarlaması Lisey's Story için şahane bir ekip kuruldu

Apple Tv+, yeni Stephen King uyarlaması Lisey's Story dizisi için şahane bir ekip kurdu. Dizi, eşinin ölümüyle birlikte eşi hakkında tuhaf gerçekleri fark etmeye başlayacak Lisey’i merkezine alacak.

Stephen King'in o kadar çok kitabı var ki edebiyat uyarlamalarını çöp öğütücüsü gibi tüketen Hollywood, her an yeni bir Stephen King projesini gönül rahatlığıyla duyurabiliyor. Sıradaki Stephen King uyarlaması, J.J. Abrams'ın sahibi olduğu Bad Robot tarafından Apple TV+ kanalına özel olarak üretilecek olan Lisey's Story olacak. Stephen King’in televizyona uyarlanmasını en çok istediği proje olarak duyurulan dizinin kadrosu açıklandı Lisey's Story adlı King eserinden 8 bölümlük bir dizi yaratmayı başaran yapımcı ekip, Clive Owen, Julianne Moore, Joan Allen, Jennifer Jason Leigh ve Dane DeHaan gibi önemli isimleri kadroya soktu. Dizinin tüm bölümlerini, Jackie filminden tanıdığımız Pablo Larrain yönetecek. Lisey, 25 yıl boyunca evli kaldığı kocası Scott'ın ölümünden sonra büyük bir boşluğa düşer. Scott, çok satan romanları olan ödüllü bir yazar ve anlaşılması güç bir adamdır. Lisey, evliliklerinden önce Scott’ın ziyaret ettiği bir yer olduğunu bilmektedir. Bu yer, hem Scott’a iyi gelmiş, romanları için ihtiyacı olan fikirleri sağlamış hem de onu dehşete düşüren bir yer olmuştur. Boo’ya Moon adıyla bilinen bu yere gitme sırası ise şimdi Lisey’dedir. Kocasının yazdıklarına bakmasıyla başlayan olaylar, Scott’ın yaşadığı karanlığa giden ölümcül bir maceraya dönüşecektir. Dizide Lisey’e Jullianne Moore hayat verirken, eşi Scott Landon’ı Clive Owen canlandıracak. Önümüzdeki yıl ekrana gelecek dizinin yayın tarihi henüz açıklanmadı.


Bu arada onlarca yıl ailesiyle birlikte Bangor'da yaşayan ve burada birçok kitap yazan Stephen King, evini yeni yazarlara ilham vermesi için bir müzeye dönüştürdü. Detaylar şu adreste.