Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
05/07/2021

Klasikleşmiş Star Wars romanları yeniden basılıyor

Disney'in Lucasfilm'i satın almasının ardından Star Wars serisinden ayrı tutularak 'Legends' kitap serisi altında yayınlanan Star Wars romanları Lucasfilm'in 50. yılı vesilesiyle yeniden basılıyor.

10 Aralık 1971’de kurulan Lucasfilm, bu sene 50. yılını kutluyor. 50. yıl vesilesiyle şirketin aktif olduğu bütün alanlar bu kutlamadan nasibini alıyor. Buna Lucasfilm'in Star Wars kitapları da dahil. Önümüzdeki aylarda, Genişletilmiş Evren'den aşina olduğumuz eski kitaplar yeniden yayınlanacak. Dünyaca ünlü yayınevi Random House, bilim kurgu ve fantezi romanları yayımlayan alt şirketi Del Rey'in Expanded Universe’den (Genişletilmiş Evren) dört kitabı yeniden yayınlayacağını duyurdu. Bu kitaplar, Disney'in Lucasfilm'i satın almasının ardından Star Wars serisinden ayrı tutularak “Legends” kitap serisi altında yayınlanmıştı.

 Yeniden yayınlanacak dört kitap Timothy Zahn tarafından yazılan Dark Force Rising ve The Last Command, Drew Karpyshyn’in kaleme aldığı Darth Bane: The Rule of Two ve Michael A. Stackpole'un yazdığı Rogue Squadron olacak. Kitapların 7 Eylül'de raflara çıkması bekleniyor. Bu yeni baskıları özel kılan, kitapların Essential Legends Koleksiyonu kapsamında özenle seçilmiş olması. Üstelik kitaplara bu koleksiyon kapsamında yepyeni kapaklar da tasarlanmış, yani bu baskılar kitap kurdu Star Wars hayranlarının koleksiyonları için nadide birer parça olacak gibi duruyor.