Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/10/2020

Vikings yıldızının başrolünde olduğu polisiye dizi Big Sky, 17 Kasım’da başlıyor

Big Sky dizisi 17 Kasım'da başlıyor. Vikings'in Lagertha'sı Katheryn Winnick'in başrolleri arasında yer aldığı Big Sky, iki özel dedektifin bir seri katilin peşine düşmesini ele alan bir macera sunuyor.

Polisiye tukunları Big Sky dizisini kaçırmaın. David E. Kelley, dizi dünyasının önemli isimlerinden biridir. Son dönemde imza attığı Big Little Lies, Mr. Mercedes ve Goliath gibi yapımlarla adından fazlasıyla söz ettiren Amerikalı yapımcının merakla beklenen yeni dizisi Big Sky, 17 Kasım’da izleyiciyle buluşacak. Disney’in sahibi olduğu ABC kanalında ekrana gelecek Big Sky Amerikalı yazar C. J. Box’ın 2013 yılında yayınlanan ilk kitabı The Highway’den ekranlara uyarlanıyor. Polisiye tutkunlarının fazlasıyla ilgisini çekecek hikaye, iki özel dedektifin bir tır şoförü tarafından ücra bir otoyolda kaçırılan iki kız kardeşi arama hikâyesine odaklanıyor. Eski polis Jenny Hoyt ve özel dedektif Cassie Dewell, bu iki kız kardeşten önce de başka kadınların kaçırıldığını fark edince, olay azılı bir seri katili durdurmak için zamana karşı verilen bir yarışa dönüşecek. Dizinin başrollerinde When They See Us ve Brave New World gibi dizilerle dikkat çeken Kylie Bunbury, Ryan Phillippe ve Vikings dizisindeki Lagertha rolü ile dikkat çeken Katheryn Winnick de yer alıyor. Yazar C. J. Box, en çılgın ve ürkütücü kitabı olarak nitelendirdiği The Highway kitabının diziye dönüşmüş olmasından son derece memnun. Yazar, yapımcılardan biri olarak da yer aldığı Big Sky dizisi için ise ‘bir hayli karanlık’ tabirini kullanıyor.


Polisiye demişken; Netflix, Young Wallander dizisine 2. sezon onayını verdi. Henning Mankell’in Kurt Wallander romanlarından uyarlanan polisiye dizi, altı bölümlük sezonuyla 3 Eylül'de ekrana gelmişti.