Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
23/08/2021

Twitter'dan uyarlanan animasyon dizisi Chicago Party Aunt ne zaman başlayacak?

Chris Witaske'nin yarattığı Twitter'daki dobra ve ayyaş karakter Chicago Party Aunt'tan ilham alan yetişkin animasyonu Chicago Party Aunt, 17 Eylül'de Netflix'te seyirciyle buluşturuyor.

Netflix, Big Mouth dizisinin yapımcısı Stüdyo Titmouse'un yeni yetişkin animasyon komedisi Chicago Party Aunt’u 17 Eylül'de seyirciyle buluşturuyor. İki kısım haline yayımlanacak 16 bölümlük dizi, "Chicago" skecinde doğaçlama ustası Chris Witaske'nin yarattığı Twitter'daki dobra ve ayyaş karakter “Chicago Party Aunt”tan ilham alıyor. Bu Twitter hesabını Netflix'teki dizisi Love'daki rolüyle tanınan oyuncu Chris Witaske yönetiyor. Lauren Ash (Superstore), dizinin başlığına ismini veren teyzeyi yani Diane Dunbrowski'yi seslendiriyor. Netflix'e göre parti uzun zaman önce sona ermiş olsa da hayatı daima bir parti gibi yaşayan, yaşamaya da devam edecek olan Diane, her gününü 1980'lerdeki bir Styx tur otobüsündeymiş gibi yaşamayı sürdürüyor.

 Dizinin seslendirme kadrosunda yer alan isimler arasında Rory O'Malley, RuPaul Charles ve Jill Talley'in yanı sıra Chicago Party Aunt'ın yaratıcıları Witaske, Jon Barinholtz ve Katie Rich de var. Chicago Party Aunt dizisinde bugünlerin en boş konuşan kadınına artık bir isim de verilmiş: Diane Dunbrowski. Netflix'in basın bültenine göre; kendisinin hayat felsefesi "Hayat size limon veriyorsa onlardan Mike's Hard Lemonade yapın." şeklinde. Diane'e, kadrodaki diğer isimler gibi Second City'nin duayen isimlerinden olan Superstore’dan Lauren Ash hayat veriyor. Bu arada Chicago Party Aunt’un diziye uyarlanan ilk Twitter hesabı olmadığını da söyleyelim. "$#*! My Dad Says", CBS'te 10 yıl önce bir sezon yayınlanmıştı. Basmakalıp İngiliz özellikleriyle dalga geçen bir hesaptan uyarlanan "Very British Problems" ise, 2015'te yayın hayatına başlayıp birkaç kısa sezon sürmüştü.