Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
05/02/2021

Psikolojik gerilim sevenler Behind Your Eyes dizisini kaçırmasın

Sarah Pinborough’un kaleme aldığı aynı isimli romandan uyarlanan Behind Her Eyes dizisi, 17 Şubat'ta Netflix ekranlarında olacak. Toplam 6 bölümlük mini dizi, psikolojik gerilim sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım.

İngiliz yazar Sarah Pinborough’un 2017’de kaleme aldığı Behind Her Eyes, Netflix’te dizi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yayınlandığı dönemde oldukça ses getiren psikolojik gerilim türündeki romanı, Stephen King “Dâhice bir kurgu”, Joe Hill ise “Hitchcock’u andıran ustaca yazılmış bir gerilim... Hayatınızı ele geçirecek türden bir roman.” şeklinde tanımlamıştı. Roman, ülkemizde de ‘Gözlerini Ardında” adıyla yayınlanmıştı.
 Behind Your Eyes'ın ana karakteri Louise, modern dünyanın tekdüzeliğine sıkışmış bekâr bir anne olarak karşımıza çıkıyor. Bir akşam tesadüf eseri dışarı çıktığında barda David ile tanışır. Tatlı bir flörtleşmenin ardından Louise, nihayet biriyle anlaşabildiği için mutlu olur. Ancak pazartesi günü işe gittiğinde yeni patronu psikiyatrist David’in bardaki adam olduğunu görür. Bu sırada Louise şehre yeni gelmiş ve bir arkadaşa ihtiyacı olan Adele ile de tanışır. Tesadüf Adele, David’in eşidir. Fakat hikâyenin gidişatını şimdiden tahmin ettiğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Louise bu çiftin yörüngesine kapıldıkça cevaplaması imkânsızlaşan sorularla karşılaşır. Tek bildiği, bir şeylerin korkunç derecede yanlış gittiğidir ama Louise durumun ne kadar kötü olduğunu ve bir insanın evliliğinin sırlarını korumak için neleri göze alacağını asla tahmin edemez.
 Toplam altı bölümden oluşacak tek sezonluk mini dizinin senaryosunu The Punisher ve Hannibal dizilerinin mutfağında yer almış olan Steve Lightfoot kaleme adı. Lightfoot, dizinin aynı zamanda yapımcısı ve yürütücüsü de olarak da projede yer alıyor. 17 Şubat’ta Netflix'te ekrana gelecek Behind Your Eyes dizisinde ana karakter Louise’e Eve Hewson (The Knick) hayat verecek. Tom Bateman (Murder on the Orient Express) ise David karakteriyle karşımızda olacak.