Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
28/04/2021

Popüler İsrail polisiye dizisi Black Space, Netflix ekranlarında olacak

Netflix, ilk sezonunda İsrail'de küçük bir kasaba lisesinde kimliği bilinmeyen maskeli kişilerin dört öğrenciyi öldürmesini anlatan Black Space dizisinin yayın haklarını satın aldı.

Netflix, Aralık sonunda İsrail’de ekrana gelen Black Space dizisinin yayın haklarını satın aldı. 27 Mayıs’ta ekrana gelecek dizi, polisiye türünden hoşlananların ilgisini çekecek bir yapım gibi duruyor. İsrail'de küçük bir kasaba lisesinde sıradan bir sabah, kimliği bilinmeyen maskeli kişilerin dört öğrenciyi öldürdüğü bir katliamla kabusa dönüşür. Soruşturmanın başındaki dedektif, kendisi de yıllar önce aynı travmayı, aynı okulda yaşadığı için okulu gayet iyi tanıyordur. Öğrencilerin iletişim kurmak için kullandıkları uygulamanın adını taşıyan dizi, gençlerin gizli yaşamlarına odaklanan psikolojik bir gerilim dizisi olarak dikkat çekiyor.
 


Black Space’in sorduğu soru ise şu; ebeveynler olarak, çocuklarımızın gerçekte kim olduklarını biliyor muyuz? Anat Gafni ve Sahar Shavit tarafından yazılan dizinin yönetmenliğini Ofir Lobel üstlenmiş. Başrolünde İsrailli oyuncu ve komedyen Guri Alfi’nin olduğu sekiz bölümlük Black Space, kimliği belirsiz maskeli kişiler tarafından dört öğrencinin katledilmesiyle ilgili açılan polis soruşturmasını konu alıyor. Araştırmanın anahtarı ise, okul öğrencilerinin birbirleriyle iletişim kurmak için kullandıkları, sırlarını ebeveynlerinin ve yetişkinlerin dünyasının gözlerinin ardından paylaştıkları Blackspace uygulaması olacak. İlk sezonu oldukça iyi tepkiler alan dizinin ikinci sezon çalışmaları ise devam ediyor.