Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
29/01/2021

Monsta Studios imzalı animasyon dizi Mechamato hakkında merak edilenler

Animonsta Studios'un Bandai ile işbirliğinin meyvesi olan yeni animasyon dizi Mechamato, yaratıcı bir geç olan Amato'nun MechaBot olarak bilinen, yıkım gücü yüksek bir robotla karşılaşmasını anlatıyor.

Malezya'dan gelen bir animasyon dizisiyle karşı karşıyayız. Animonsta Studios'un Bandai ile işbirliğinin meyvesi olan Mechamato, Amato adında bir genci merkezine alıyor. Oldukça yetenekli ve yaratıcı olan Amato, MechaBot olarak bilinen, yıkım gücü yüksek bir robotla karşılaşır. Amato, gündelik hayatta kullanılan nesneleri makineleştirerek yüksek teknoloji harikalarına çevirebilen MechaBot ile arkadaş olur. Örnek vermek gerekirse, MechaBot Amato'nun bisikleti ile birleşir ve gelecekten gelmiş gibi gözüken bir motora dönüşür. MechaBot'u zırh olarak giyen Amato, şehirlerini kötü robotlardan koruyan bir süper kahramana dönüşür ve Mechamoto olarak anılmaya başlar.
 


26 bölümden oluşan 22’şer dakikalık Mechamato, genç çocuklara zekalarını kullanarak zorlukları aşmayı ve yenilikçi olmaları için onları teşvik etmeyi amaçlıyor. Genç çocukların meraklarını uyandırmak, arkadaşları ile beraber çalışıp zorlukların üstesinden gelmelerini ve onlara olumlu değerler aşılamayı isteyen dizi, bu işi kotaracak gibi duruyor. Animonsta Studios 10 sene gibi kısa bir zamandır piyasada olsa dahi büyük işler başarmış bir firma. Mechamoto'dan önceki işi BoBoiBoy, online izlenme platformlarında altı milyardan fazla izlenme sayısı ile oldukça başarılı bir eserdi. Stüdyo, Mechamoto ile daha da fazla büyümeyi amaçlıyor. Sonbaharda izleyebileceğiniz Mechamoto genç okuyucularımızın ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Verdiği pozitif düşünme ve ahlaki değerler ile çocukların gelişimine olumlu yönde etki edebileceğini şimdiden gösteren Mechamoto izlenmesi gereken serilerden biri.