Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
16/08/2021

LGBTQ animasyon dizisi Q-Force, 2 Eylül'de Netflix'te başlıyor

Eşcinsel bir süper ajan ve LGBTQ ekibinin, onları küçümseyen teşkilata kendilerini kanıtlama mücadelesini ele alacak Q‑Force dizisi, Netflix kütüphanesine yetişkin animasyonu olarak giriyor.

Netflix, popülerliği her geçen gün artan yetişkin animasyonlarına kayıtsız kalamayarak eşcinsel bir süper ajan ve LGBTQ ekibinin, onları küçümseyen teşkilata kendilerini kanıtlama mücadelesini ele alacak Q‑Force dizisini içerik kütüphanesine ekliyor. Senaryosu Gabe Liedman (Brooklyn Nine-Nine, PEN 15) tarafından kaleme alınan ve yarımşar saatlik bölümlerden oluşan Q-Force, 2 Eylül’de başlayacak. Steve Maryweather, namıdiğer Ajan Mary, bir zamanlar Amerikan Gizli Servisinin altın çocuğuyken eş cinsel olduğunu açıklamasının ardından gözden düşer. Onu kovamayan gizli servis, ortalıkta görünmemesi için West Hollywood'a gönderir.
 

 
Mary ise LGBTQ+ dâhilerden oluşan aykırı bir ekip kurar. Güçlerini birleştirdiği uzman teknisyen Deb, hem drag hem de kılık değiştirme ustası Twink ve hacker Stat ile birlikte Q‑Force adlı ekibi oluştururlar. Ancak Mary, ekibinin Amerikan Gizli Servisinden alacağı ilk resmî görevi 10 yıl boyunca bekledikten sonra servisin ona sırt çevirdiğini anlar. Kendini onlara kanıtlamak için gözünü karartarak Q‑Force ile birlikte kendi başına harekete geçmeye karar verir. Ekibin, bulduğu vakayı kendi kurallarıyla çözmesinin ardından Amerikan Gizli Servisi ekibe gönülsüz de olsa onay verir. Böylece ekip üyeleri resmî olarak terfi ettirilir ve Aktif Gizli Ajanlar olarak sahada çalışmaya başlar. Ancak bu onayın bir şartı vardır ve buna göre aralarına heteroseksüel bir erkek olan Ajan Buck'ı da almaları gerekmektedir. Q‑Force'un ilk sezonu 10 bölüm sürecek.