Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
21/11/2020

Latin yıldız Selena Quintanilla'yı anlatan Selena: The Series, 4 Aralık'ta Netflix'te

Netflix'te ekrana gelecek Selena: The Series, 90'ların Latin pop yıldızı Selena Quintanilla'nın hayatını ekranlara taşıyacak. Dizinin başrolünde The Walking Dead yıldızlarından Christian Serratos var.

Netflix'in biyografi türündeki yeni drama dizisi Selena: The Series, 4 Aralık'ta başlıyor. Selena Quintanilla, 90'lı yıllarda ortalığı kasıp kavuran bir pop yıldızıydı. Ünü özellikle İspanyolcanın konuşulduğu ülkelerde popülerliği adeta roket hızıyla artan Teksas doğumlu güzel yıldız, Billboard'un En İyi Latin Şarkıları listesinde yedisi bir numara olan ilk 10'da yer almış 14 teklisiyle, "90'lı yılların en iyi Latin sanatçısı" ve "On yılın en çok satan Latin sanatçısı" ünvanlarını elinde tutuyordu. Selena, 1995 yılında -henüz 23 yaşındayken- hayran kulübünün başkanı Yolanda Saldívar tarafından öldürüldü. Cinayeti tüm dünyada büyük şok yaratan Selena'nın ölümünden iki hafta sonra dönemin Teksas valisi George W. Bush, doğum gününü Teksas'ta "Selena Günü" olarak ilân ederek sanatçıya olan saygısını gösterdi.
 


People dergisi ise, Selena'nın anısına "Selena 1971–1995, Her Life in Pictures" adıyla bir hatıra sayısı yayınladı ve 450 bin kopya sattı. Ardından iki hafta sonra 600 bin kopya satan bir özel sayı daha yayınlandı. Anısına özellikle Teksas'ta çok sayıda anıt dikildi ve radyo istasyonlarında şarkıları durmaksızın çaldı. 1997 yılında Jennifer Lopez'in başrolünde olduğu Selena filmi, güzel yıldızı tanıyanlar için önemli bir fırsat olmuştu. Albümleri bugün bile ciddi rakamlarda satan Selena’nın öyküsü şimdi de Netflix ekranlarına taşınıyor. Selena Quintanilla'nın çocukluğundan şöhrete yükselişine kadar, kendisinin ve ailesinin sevgiye ve müziğe tutunmak için yaptıkları zor ve yürek parçalayıcı zor seçimlerle birlikte hikayesini izleyeceğimiz Selena: The Series'in başrolünde ise The Walking Dead dizisinden hatırlayacağınız Christian Serratos var.

 


Bu arada Jim Morrison’dan Tina Turner’a, Edith Piaf’tan Bob Dylan’a kaçırmamanız gereken müzik temalı 10 biyografik filmi listledik.