Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
13/11/2020

Kült bilim kurgu dizisi Doctor Who, 13. sezon hazırlıklarına başladı

Doctor Who hayranlarına müjde! Tüm zamanların en kült dizilerinden Doctor Who’nun 13. sezon çekimleri başladı. Merakla beklenen yeni sezonda Jodie Whittaker, bir kez daha Doktor rolüne hayat veriyor.

Televizyon dünyası -özellikle de bilim kurgu türü- her ne kadar Amerika'nın tekelinde gibi gözükse de İngiltere bu janra öyle bir katkıda bulunmuştur ki Amerikalılar bile önünde hizaya geçip selam durmak zorunda kalmıştır. Tahmin edebileceğiniz gibi Doctor Who’dan söz ediyoruz. Televizyon tarihinin en uzun soluklu yapımlarından biri olan Doctor Who, 13. Sezonuyla ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Tüm zamanların en kült dizilerinden Doctor Who’nun 13. sezon çekimleri başladı.
 Doctor Who ekibi şu anda tüm oyuncuların ve ekibin güvenliğini sağlamak için sıkı endüstri ve hükümet yönergelerine göre çekim yapıyorlar. Eklenen süre ve gerekli protokollerle, ekip bu sezonda geleneği bozarak 11 yerine 8 bölüm ile ekranlara dönecek. Yapımdan sorumlu Chris Chibnall yeni sezonu değerlendirirken, “Doctor Who yapım ekibi bu zor zamanlarda seriyi yeniden yayına almak için harikalar yarattı. Çekimlere geri döndüğümüz için çok heyecanlıyız. Doctor Who’nun son derece karmaşık bir yapım süreci var. Dolayısıyla detaylı Covid protokolleri nedeniyle yeni bölümleri filme almak biraz daha uzun sürecek. Bu nedenle bu sezonu sekiz bölüm ile bitirmeyi düşünüyoruz. Ama emin olun, Doctor Who'dan beklediğiniz tüm hırs, mizah, eğlence ve korku hala sağlam bir şekilde yerinde olacak! Dünyanın dört bir yanındaki herkes için oldukça zorlu bir dönem yaşanıyor ancak unutmayın bir Doktor asla meydan okumaktan kaçınmaz!" şeklinde konuştu.

 13. doktoru, en son Doktor’un kaderinin sonsuz bir hapishanede kilitlendikten sonra dengede asılı kaldığı 12. sezon finalinde görmüştük. Yaklaşan festival özel bölümü 'Dalek’lerin Devrimi'’nde, Doktor'un en yakın arkadaşları Yaz (Mandip Gill), Ryan (Tosin Cole) ve Graham (Bradley Walsh) hayatlarını onsuz idame ettirmek zorundalar. Ancak kısa süre sonra Doktor'un en büyük ve en korkulan düşmanlarından biri olan Dalek’lerin de dahil olduğu rahatsız edici bir plan ortaya koyacaklar. Doktor olmadan Dalek’lerle nasıl savaşırsınız? Doktor'un kaderi bilinmiyorsa, 13. sezonda bizleri neler bekliyor? Festival özel bölümü, Dalek’lerin Devrimi festival dönemi boyunca BBC First'te yayınlanacak. 


Televizyon tarihinin en uzun soluklu yapımlarından biri olan Doctor Who ile henüz tanışmamış olanları 10 maddde kısa bir Doctor Who turuna çıkarıyoruz.