Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
01/08/2020

HBO'nun merakla beklenen dizisi Lovecraft Country’den fragman

Yapımcı koltuğunda J.J. Abrahams ve Jordan Peele'nin olduğu yeni HBO dizisi Lovecraft Country, 16 Ağustos'ta başlıyor. Irkçılık ve korku ögelerinin iç içe geçtiği dizi, Mark Ruff'ın fantastik korku romanından uyarlandı.

HBO'nun yeni fantastik dizisi J.J. Abrahams ve Jordan Peele imzalı Lovecraft Country’ın son fragmanı Comic-Con'da izleyicilerin karşısına çıktı. Yapım, 2016 yılında Mark Ruff'ın yazdığı fantastik korku romanından televizyon ekranlarına uyarlanıyor. 16 Ağustos'ta yayımlanacak olan dizi, 10 bölümden oluşacak. 1950 yıllarında geçen dizinin kahramanı Atticus Black genç bir Afro-Amerikalı. Kayıp olan babasını aramak için arkadaşı Letitia ve amcası George ile yollara çıkan Atticus'un maceralarını anlatan dizide ırkçılık ve korku ögelerinin iç içe geçtiği bir senaryo izleyeceğiz. 1950'lerin beyaz Amerika'sında siyahi bir gezginin sağ kalma savaşına ek olarak Lovecraft'ın sayfalarından fırlamış yaratıklar ekleniyor.
 Comic-Con panelinde dizinin ekibinden kimse spoiler vermemeye çalışsa da bariz olan bir şey vardı ki o da dizinin ırkçılık konusu üzerine yoğunlaşmış olduğuydu. Açıkçası Lovecraft Country'nin geçtiği dönemi günümüzden ayırt etmek oldukça zor. Ne yazık ki dizideki olan talihsiz olayların benzerlerinin hala günümüzde de yaşıyoruz. “Gün Batımı Şehirleri” denilen yerleşim yerlerinde siyahi vatandaşların karanlık çökmeden göz önünden kaybolmazlar ise ırkçı polisler tarafından avlanıp öldürülmelerinin normal karşılanması, ırkçılık konusunda ne kadar korkunç bir dizi olacağını gösteriyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Jonathan Majors, Jurnee Smollett-Bell, Courtney B. Vance ve Michael Kenneth Williams gibi isimler yer alıyor.