Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
11/02/2021

HBO’da izleyeceğimiz The Last of Us dizisinin başrolleri belli oldu

Tüm zamanların en sevilen video oyunlarından biri olan The Last of Us'ın HBO'da yayınlanacak dizi uyarlamasında başroller Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Bella Ramsey ve Pedro Pascal'a gitti

Pek çok kişi tarafından PlayStation tarihinin en iyi oyunlarından biri olarak kabul edilen The Last of Us, HBO ekranlarında dizi olacak bildiğiniz gibi. İlk kez 2013 yılında Playstation III için çıkarılan Naughty Dog imzalı oyun, tüm dünyayı saran ve bulaşanları birkaç saat içerisinde insanlara saldıran yaratıklara dönüştüren salgın bir hastalığın başlamasından 20 yıl sonrasını, 2033 yılını, konu alıyordu. Hikayede Joel ve Ellie, kıyamet sonrası Amerika'da sıkıntılı bir karantina bölgesinden çıkmaya çalışıyordu. The Last of Us, ilk haftasında 1,3 milyonun üzerinde, on dört ay içinde 8 milyondan fazla satarak en çok satan PlayStation 3 oyunlarından biri haline geldi. Muhteşem bir film izlemek ya da dokunaklı bir roman okumak insanda nasıl bir etki bırakıyorsa, The Last of Us'ı oynamak da eşdeğer bir etkiye sahipti.
 İlk oyununun müthiş başarısından tam yedi yıl sonra, 2020’de, The Last of Us II yayınlandı. Yeni oyunda Ellie ve Joel’in ilk oyundaki tehlikeli yolculuğundan 5 yıl sonrasına gitmiştik. Salgın hastalık nedeniyle mahvolmuş Amerika Birleşik Devletleri'nde yaptıkları tehlikeli yolculuktan beş yıl sonra Ellie ve Joel, Jackson, Wyoming'e kendilerine bir hayat kurmuşlardır. Enfekte canlılar ve hayatta kalan çaresiz insanların oluşturduğu tehditlere rağmen, hayatta kalan insanlardan oluşan ve gelişmekte olan bu toplumda yaşayarak nihayet huzurlu ve düzenli bir yaşama sahip olmayı başarırlar. Vahşi bir olay sebebiyle bu huzur bozulduğunda ise, Ellie, adaleti yerine getirmek ve intikam almak için amansız bir maceraya atılmıştı. Ellie tüm sorumluları teker teker avlarken, yaptıklarının fiziksel ve duygusal açıdan yıkıcı etkileriyle yüzleşmek zorunda kalmıştı. The Last of Us Part II, en hızlı satan PlayStation 4'a özel oyunu olmuş ve yayınlandığı hafta sonu 4 milyon kopyadan fazla satmıştı.
 Geleceğini ilk kez geçtiğimiz sene mart ayında öğrendiğimiz The Last of Us dizisi için HBO gaza bastı. The Last Of Us dizisinde Ellie ve Joel karakterlerini canlandıracak oyuncular Bella Ramsey ve Pedro Pascal oldu. Her iki karakteri de bir baika HBO efsanesi olan Game of Thrones dizisinden tanıyoruz. Dizede Lyanna Mormont rolüyle izlediğimiz Bella Ramsey, The Last of Us dizisinde Ellie karakterini canlandıracak. Pedro Pascal ise diziye dördüncü sezonda Oberyn Martell karakteriyle dahil olmuştu. Narcos dizisiye yıldızı parlayan oyuncuyu, The Mandalorian’da da izledik. The Last of Us oyunun yazarı ve kreatif direktörü olan Neil Druckmann, Craig Mazin ile birlikte dizinin yazarı ve baş yapımcısı olacak.