Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
23/08/2021

Güney Kore dizisi Squid Game, 17 Eylül'de Netflix'te başlıyor

Gerilim dolu br hayatta kalma mücadelesine tanık olacağımız Güney Kore dizisi Squid Game, 17 Eylül'de Netflix'te başlıyor. Tek bir kazananın olacağı, her hamlelerinin izlendiği bu oyun tüylerinizi diken diken edecek!

Netflix, Güney Kore menşeli içerikler için yüz milyonlarca dolar yatırım yaptı ve bu yapımların çoğu bu yıl platformda yerini alacak. Netflix kütüphanesine 17 Eylül’de eklenecek K-drama yapımlarından biri, Hwang Dong-Hyuk'un hem yazıp hem de yönettiği gerilim dizisi Squid Game olacak. Hwang Dong-Hyuk, Blue Dragon Film Ödülleri'nde En İyi Senaryo ödülü de dahil olmak üzere prestijli ödüller kazanan, 2017'nin adından en çok söz ettiren Kore filmi The Fortress ile tanınıyor. Squid Game dizisi, kendi hayatlarında başarılı olamamış bir grup insanın hikayesini merkezine alıyor. Bir hayatta kalma oyununda 456 yarışmacı gizemli davetiyeler alarak bir kurtuluş şansı yakalarlar. Büyük ödül, 40 milyon dolar (45.6 milyar won) ve işleri berbat etmelerinin ardından yeni bir hayata başlama şansıdır.

 Büyük ödül için yarışan 456 kişi, tek bir kazananın olacağı, her hamlelerinin izlendiği bir hayatta kalma oyununa dahil olur. Üstelk şampiyon ilan edilene kadar hiçbir yarışmacının buradan ayrılmasına izin verilmez. Önlerine çıkan fırsat hayatta bir kez gelse de başarıya giden yol kolay olmayacaktır. Hikayede, Squid Game gibi 1970 ve 1980'lerde Kore'nin popüler çocuk oyunlarına yer veriliyor. Squid Game (Mürekkep Balığı Oyunu) aslında bir Kore çocuk oyununun adının çevirisi. Oyunda toprağa mürekkep balığına benzeyen bir tahta çizilerek savunma ve saldırı alanları belirleniyor. Dizinin başrol oyuncularından Lee Jung-Jae, çalıştığı şirket yeniden yapılandırmaya gittikten sonra işine son verilien ve bu yüzden, 40 milyon dolar ödüllü hayatta kalma oyununa katılan Ki-Hoon karakterini canlandırıyor.