Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
16/08/2021

Genç Robert Langdon'ı izleyeceğimiz The Lost Symbol dizisinden fragman

Film uyarlamalarında Tom Hanks'ten izlediğimiz Robert Langdon karakteri kendi dizisine kavuşuşuyor. Peacock ekranlarına gelecek The Lost Symbol dizisi, 16 Eylül’de ekran macerasına başlıyor.

Tüm zamanların en başarılı romancılarından Dan Brown'ın yarattığı Robert Langdon karakteri de kendi dizisine kavuşuyor. Daha önce Langdon adı ile duyurulan dizinin ismi, son düzlükte The Lost Symbol olarak değiştirildi. 16 Eylül’de ekran macerasına başlayacak dizide; 2006 yapımı Da Vinci Şifresi, 2009 yapımı Melekler ve Şeytanlar ve 2016 yapımı Cehennem kitaplarının film uyarlamalarında Tom Hanks'ten izlediğimiz Robert Langdon karakterinin gençlik yıllarına gideceğiz. Harvard Üniversitesi'nde dinî ikonoloji ve "semboloji" profesörü olan Langdon, yazar Dan Brown'ın Melekler ve Şeytanlar (2000), Da Vinci Şifresi (2003), Kayıp Sembol (2009), Cehennem (2013) ve Başlangıç (2017) kitaplarında yer almıştı.

 The Lost Symbol kitabının geçtiği zamanları anlatacak dizinin senaryosunu Scream dizisinin arkasındaki ikili Dan Dworkin ve Jay Beattie kaleme almış. NBCUniversal’in dijital yayın platformu Peacock'ta yayınlanacak olan dizide Robert Langdon, Amerikalı oyuncu Ashley Zukerman tarafından canlandırılacak. Ödüllü oyuncu Zukerman, daha önce Succession, Manhattan, The Code, The Pacific ve Rush gibi yapımlardan oynamıştı. Curry (Blair Witch), Sumalee Montano (10 Cloverfield Lane), Rick Gonzalez (Arrow), Eddie Izzard (Get Duked!) ve Beau Knapp (The Nice Guys) dizinin diğer önemli kadrosu olacak. Langdon’ın akıl hocasının kaçırılması sonrası gelişen olayları izleyeceğimiz The Lost Symbol, Eylül ayının merakla beklenen yapımlarından biri olacak gibi duruyor.