Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
13/07/2021

Game of Thrones'un yaratıcılarından yepyeni bir dizi: The Chair

Game of Thrones'un yaratıcıları Dan Benioff ve D.B. Weiss'ın ilk Netflix projesi olacak The Chair dizisi, prestijli bir üniversiteside İngilizce bölümü başkanlığına atanan Dr. Ji-Yoon Kim'in yaşadıklarını merkezine alıyor.

20 Ağustos’ta Netflix’te ekrana gelecek The Chair dizisinin arkasında Game of Thrones'un yaratıcıları olarak bilinen Dan Benioff ve D.B. Weiss var. Hatırlanacağı üzere David Benioff ve D.B. Weiss, Game of Thrones’un sona ermesinden hemen sonra, 200 milyon dolarlık uzun soluklu bir anlaşmayla, Netflix‘e imza atmışlardı. The Chair, ikilinin ilk Netflix projesi olacak. İlk sezonu altı bölüm sürecek komedi dizisi, prestijli Pembroke Üniversitesi'nde İngilizce bölümü başkanlığına atanan Dr. Ji-Yoon Kim'in (Sandra Oh) yeni görevinde yaşadıklarını merkezine alıyor. Ji-Yoon, bu bölümün başkanı olan ilk kadın ve üniversitenin akademik kadrosunda farklı etnik kökenden gelen çok az sayıdaki kişiden biri olarak benzersiz birtakım zorluklarla karşı karşıya kalacak.

 Dizinin başrollerde Sandra Oh (Profesör Ji-Yoon Kim), Jay Duplass (Profesör Bill Dobson), Holland Taylor (Profesör Joan Hambling), Bob Balaban (Profesör Elliot Rentz), Nana Mensah (Profesör Yaz McKay), David Morse (Dekan Paul Larson), Everly Carganilla (Ju-Hee “Ju Ju” Kim) yer alıyor. Yaratıcı ekibin başında ise senarist, dizi sorumlusu ve baş yapımcı olarak Amanda Peet karşımıza çıkıyor. Dizinin senaryosu Peet'in yanı sıra Annie Julia Wyman, Richard E. Robbins, Jennifer Kim ve Andrea Troyer'ın imzasını taşıyor. Tüm bölümlerin yönetmenliğini Daniel Gray Longino üstlendiği The Chair’ın ilk sezonu 30’ar dakikalık altı bölümden oluşacak. Ağustos ayının merakla beklenen dizilerinden biri olan The Chair, 20 Ağustos’ta ilk sezonuyla Netflix kütüphanesinde olacak.