Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
22/05/2021

Epix’in Stephen King uyarlaması Chapelwaite dizisi hakkında merak edilenler

Stephen King'in 1978 yılında kaleme aldığı Jerusalem's Lot adlı kısa hikaye mini dizi oldu. Epix, yakın zamanda ekrana getireceği Chapelwaite dizisi için hem ilk görselleri hem de ilk teaser’ı paylaştı.

Stephen King uyarlamaların bitmiyor. Bir vampir hikayesi olan Salem's Lot’un devamı olarak Stephen King'in 1978 yılında kaleme aldığı Jerusalem's Lot adlı kısa hikaye, EPIX ekranlarında Chapelwaite adıyla mini dizi haline geliyor. Jason Filardi ve Peter Filardi'nin projesi olan yapımın yönetmenliğini Michael Nankin ve Burr Steers üstenirken, dizinin başrollerinde Oscarlı oyuncu Adrien Brody (Piyanist, Predator) ve Emily Hampshire'ı (Schitt's Creek) göreceğiz. Toplam 10 bölüm sürecek mini diziyi normalde bu kış izleyecektik ama o da pandemi yüzünden ertelenen yapımlar arasındaki yerini aldı. Epix, yakın zamanda ekrana getireceği Chapelwaite diçin hem ilk görselleri hem de ilk teaser’ı paylaştı.
 


1850 yıllarında geçen bu dönem dizisinin merkezinde Emily Hampshire'ın hayat verdiği Rebecca Morgan karakteri var. Rebecca, üniversite eğitimi için Preacher’s Corners şehrinden ayrılan, eğitimi bittikten sonra yeni ve prestijli Atlantic Magazin Dergisi'nde yazmak için evine geri dönen hırslı bir kadındır. Pek çok yazarın kabusu olan yazma tıkanıklığına kapılan Rebecca, beklediği ilhamı sonunda bulur. Adrien Brody'nin hayat verdiği Kaptan Charles Boone, karısının ölümünden sonra üç çocuğuyla birlikte ailesinden miras kalan konağa yerleşmiştir. Annesinin itirazlarına rağmen, kötü şöhretli Chapelwaite Köşkü'ne öğretmen olarak başvuran Rebecca, köşkte yaşayan Kaptan Boone ve ailesi hakkında yazı yazmaya başlar. Rebecca, yeni bir gotik roman yazmasının dışında kendi ailesinin veba gibi yıllardır peşini bırakmayan gizeminde sırrını çözme yolunda ilerler. Kaptan Charles Boone ise ailesinin kötü geçmişi ile yüzleşmeye ve Boone sülalesini lanetleyen karanlık ile savaşmaya başlayacaktır. Kaptan Charles ve Rebecca’nın koskoca gotik bir malikanede geçen merak uyandırıcı hikayesini izlemek için can atıyoruz.

 


Bu arada Stephen King’in 2006 tarihli romanı Lisey’s Story, Apple TV+’ta dizi oluyor. 4 Haziran’da seyirciyle buluşacak 8 bölümlük mini dizinin kadrosunda Julianne Moore, Clive Owen ve Dane Dehaan var.