Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
12/05/2021

Stephen King uyarlaması Lisey's Story dizisinden ilk fragman geldi

Stephen King’in 2006 tarihli romanı Lisey’s Story, Apple TV+’ta dizi oluyor. 4 Haziran’da seyirciyle buluşacak 8 bölümlük mini dizinin kadrosunda Julianne Moore, Clive Owen ve Dane Dehaan var.

Stephen King'in o kadar çok kitabı var ki edebiyat uyarlamalarını çöp öğütücüsü gibi tüketen Hollywood, her an yeni bir Stephen King projesini gönül rahatlığıyla duyurabiliyor. Sıradaki Stephen King uyarlaması, J.J. Abrams'ın sahibi olduğu Bad Robot tarafından Apple TV+ kanalına özel olarak üretilen Lisey's Story olacak. Stephen King‘in bizzat kendi eserini uyarladığı Lisey's Story, 2016’da okuyucuyla buluşmuştu. .J. Abrams’ın yapımcı koltuğunda olduğu sekiz bölümlük mini dizi, 4 Haziran’da seyirciyle buluşacak. Dizinin ağır topları ise, Hollywood'un Oscar ödüllü yıldızlarından Julianne Moore, Clive Owen ve Dane Dehaan olacak. Dizinin tüm bölümlerini, Jackie filminden tanıdığımız Pablo Larrain yönetti.

 


Lisey, 25 yıl boyunca evli kaldığı kocası Scott'ın ölümünden sonra büyük bir boşluğa düşer. Scott, çok satan romanları olan ödüllü bir yazar ve anlaşılması güç bir adamdır. Lisey, evliliklerinden önce Scott’ın ziyaret ettiği bir yer olduğunu bilmektedir. Bu yer, hem Scott’a iyi gelmiş, romanları için ihtiyacı olan fikirleri sağlamış hem de onu dehşete düşüren bir yer olmuştur. Boo’ya Moon adıyla bilinen bu yere gitme sırası ise şimdi Lisey’dedir. Kocasının yazdıklarına bakmasıyla başlayan olaylar, Scott’ın yaşadığı karanlığa giden ölümcül bir maceraya dönüşecektir.