Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
04/08/2020

Donald Trump'ı anlatacak The Comey Rule dizisi 27 Eylül'de başlıyor

40 milyon dolarlık bütçesi ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken The Comey Rule, Trump'ın başkanlık seçim dönemini anlatıyor. Şimdiden tartışmalar yaratan dizi, FBI Eski Direktörü James Comey‘nin kitabından uyarlandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin 45. Başkanı Donald Trump, The Comey Rule dizisinin ana karakterlerinden biri olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. FBI Eski Direktörü James Comey‘nin 2018’de kaleme aldığı A Higher Loyalty: Truth, Lies and Leadership kitabından uyarlanan mini dizide Donald Trump’a İrlandalı usta oyuncu Brendan Gleeson hayat veriyor. Kariyerinde Cesur Yürek, New York Çeteleri, In Bruges, 28 Gün Sonra, Truva, Harry Potter serisi ve The Guard gibi pek çok önemli film olan Gleeson’ı yakın zamanda Stephen King uyarlaması Mr. Mercedes dizisinde Bill Hodges karakteri olarak izledik. Showtime ekranlarında izleyici ile buluşacak mini dizi, James Comey’nin görevde olduğu dönemde yaşananları konu alıyor.
 ABD Başkanı Donald Trump'ın kovduğu FBI Direktörü James Comey'nin o günleri anlattığı kitabından uyarlanan dizi, James Comey’nin Trump ile arasındaki ilişki de dâhil olmak üzere Hillary Clinton’ın e-posta skandalıyla ilgili yapılan soruşturmadan, 2016 başkanlık seçimlerinde Rus müdahalesini kamuya açıklamakla suçlanmasına ve Mayıs 2017’de Donald Trump tarafından FBI’daki görevinden alınmasına kadar birçok konuyu işliyor. Dizide James Comey’e, The Newsroom ile Emmy ödülü kazanan bir başka usta oyuncu Jeff Daniels hayat veriyor. House of Cards’tan tanıdığımız Michael Kelly, o dönem FBI’da müdür yardımcısı olarak görev alan avukat Andrew McCabe’i; Jennifer Ehle ise James Comey’nin eşi Patrice Comey’yi canlandırıyor. Eski Amerikan Başkanı Barack Obama’ya Kingsley Ben-Adir‘in hayat verdiği dizinin oyuncu kadrosunda Holly Hunter, Scoot McNairy ve Peter Coyote gibi isimler de yer alıyor. 40 milyon dolarlık bütçesiyle dikkat çeken The Comey Rule, 27 ve 28 Eylül tarihlerinde  seyirciyle buluşacak.