Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
02/02/2021

Disney+’ta ekrana gelecek Wakanda dizisi hakkında merak edilenler

Black Panther'in ülkesi Wakanda'nın dizisi geliyor. Disney+ ekranlarında izleyeceğimiz Wakanda dizisi, bizleri Afrika kültürünün renkli mazisine ve teknolojinin en uç seviyesinin buluştuğu topraklara götürecek.

Afrika’nın uçsuz bucaksız, bakir doğasının ardında dünyanın geri kalanından özenle saklanan bir ülkede, Wakanda’dayız... Burası öyle sıradan bir ülke değil, Vibranium adlı özel metal alaşımın dünyadaki tek kaynağı. Vibranium rezervleri sayesinde Wakanda bir kabile ülkesinden çok bilim kurgu filmlerinden fırlamış fütürist bir metropolden farksız. Afrika kültürünün renkli mazisi ve teknolojinin en uç seviyesinin buluştuğu bu topraklar, her daim kahramanlıklarıyla nam salmış krallar tarafından yönetilmiştir.Wakanda kralları, halklarına gelecek tüm tehditleri bu mistik savaşçı ruhu sayesinde bertaraf ederler, bu sebeple geleceğin kralları çocuk yaşlarından itibaren hem entelektüel hem de fiziksel açılardan kendilerini geliştirecek sert eğitimlere tabi tutulurlar. Bir Black Panther adayı henüz ergenlik çağına geldiğinde hem bir profesör seviyesinde bilgili, hem de bir dövüş ustası seviyesinde fiziksel kapasitesinin doruklarındadır. Wakanda inanışına göre, gerçek bir lider dövüşebilmeli ve benzersiz bir yetenekle düşünebilmelidir.
 Black Panther, 2018 yılında beyazperdede yerini almış ve Marvel Sinematik Evreni'nin 18. filmi olarak muazzam bir başarı göstermişti. Gişede neredeyse 1.4 milyar doları gören film, En İyi Film Oscarı’na aday olan ilk süper kahraman filmi olma başarını gösterdi ve bunu dışında üç farklı kategoride daha Oscar’a aday oldu. Çizgi roman hayranları Black Panther’in devam filmini heyecanla beklerken Chadwick Boseman’ın beklemediğimiz bir anda hayatını kaybetmesi hepimizi derinden üzdü. Şu an Black Panther 2 yapım aşamasında ve Boseman’ın rolünün başkasına verilmeyeceğini de açıklandı.
 Gelelim çizgi roman hayranlarını fazlasıyla heyecanlandıran Wakanda dizisine.... Black Panther’ın eş yazarı ve yönetmeni Ryan Coogler, Disney ile beş yıllık bir anlaşma yapmıştı bildiğiniz gibi. Disney+  ekranlarında izleyeceğimiz Wakanda dizisi de bu anlaşmanın bir parçası olacak. Diziyle ilgili elimizde şimdilik fazla bir bilgi yok. Dizinin yapımını The Walt Disney Company ve Coogler'ın şirketi Proximity Media üstlenecek. 8 Temmuz 2022’de vizyona girmesi beklenen Black Panther II öncesine dizinin yayına girmesi bekleniyor.