Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
16/03/2021

Andy Garcia ve Katey Sagal'lı Rebel dizisi, 8 Nisan’da başlıyor

Grey’s Anatomy ve Station 19 dizilerinin yaratıcısı Krista Vernoff’un yeni dizisi Rebel, aktivist Erin Brockovich’in hayatından esinlenerek hayata geçirilmiş. Dizinin başrollerinde Andy Garcia ve Katey Sagal var.

Grey’s Anatomy ve Station 19 dizilerinin yaratıcısı Krista Vernoff’un merakla beklenen yeni dizisi Rebels, yaklaşık altı ay gecikmeli olarak ABC ekranlarında başlıyor. Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizi, aktivist Erin Brockovich’in hayatından esinlenerek hayata geçirilmiş. Bu ismi Julia Roberts'ın başrol oynadığı ve ülkemizde Tatlı Bela olarak bilinen filmden hatırlayabilirsiniz. Brockovich, Kaliforniya'daki bir emlak dava dosyasının içindeki sağlık raporlarını inceledikten sonra, bölgede oturan pek çok kişinin 1960'lardan bu yana Krom 6 zehrine maruz kaldığını fark etmiş, hukuk eğitimi olmamasına rağmen giriştiği hukuk mücadelesinde Pasific şirketini 600'den fazla bölge sakinine 330 milyon dolar ödemeye mahkum ettirmişti.
 


Erin Brockovich'in hayatından esinlenen Rebel dizisinde hukuk derecesi olmayan mavi yakalı bir avukat olan Annie “Rebel” Bello’nun hikayesin izleyeceğiz. Sons of Anarcy dizisinin unutulmaz karakteri Gemma Teller’a hayat veren Katey Sagal, Annie karakterine hayat verecek isim olacak. Efsane aktör Andy Garcia ise, Rebel'in akıl hocası avukat Julian Cruz olarak dizide rol alacak. Dizinin ilk bölümlerinde 3000 insanın bağışıklık sistemi sorunları yaşamasına neden olan Stonemore isimli bir ilaç şirketiyle Rebel’ın savaşını izleyeceğiz. Zaten dizi boyunca da benzer hukuk davalarını izleyeceğiz. John Corbett, James Lesure, Lex Scott Davis, Tamala Jones, Ariela Barer, Kevin Zegers ve Sam Palladio dizinin diğer öne çıkan isimleri. 8 Nisan’da ekran macerası başlayacak Rebels’ın ilk sezonu 10 bölüm sürecek.