Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/10/2020

İki Oscar'lı kült film Black Narcissus, 73 yıl sonra dizi olarak karşımızda

1947 tarihli Oscar'lı Black Narcissus filmi, FX & BBC ortaklığıyla üç bölümlük bir mini diziye dönüştü. 23 Kasım'da ekrana gelecek dizi, Himalayalar’da karanlık sırlarla dolu bir manastırda geçecek.

Black Narcissus, 73 yıl sonra yeniden uyarlanıyor. Michael Powell & Emeric Pressburger ikilisinin imza attığı 1947 tarihli Black Narcissus (Siyah Nergis) filmi, bir grup rahibenin emir üzerine Himalayalar’a gitmesini; burada bir okul, hastane ve manastır inşa edip halka yardımcı olmaya çalışmalarına odaklanan kült bir yapım olarak sinema tarihindeki yerini aldı. Rumer Godden’ın 1939 tarihli, bastırılmış cinsellik ve yasak aşkı anlatan klasik edebiyat romanından uyarlanan film, iki dalda Oscar kazanarak da rüştünü ispat etmişti. FX, BBC ile ortak olarak Black Narcissus’u , tam 73 yıl sonra, bir mini dizi olarak karşımıza çıkarıyor. Hem romandan hem de filminden esintiler taşıdığı söylenen dizi, 1934 yılında Himalayalar’da bir zamanlar Kadın Evi olarak bilinen uçurumun tepesinde, karanlık sırlarla dolu bir manastırda geçecek.
 


Çekimlerine 2019’da başlanan Black Narcissus, üç bölümlük bir mini dizi olacak. Başrollerinde Gemma Arterton (The King’s Man, The Escape) ve Alessandro Nivola’nın (American Hustle, Chimerica) olduğu dizide; Arterton, St Faiths rahibelerinin lideri Rahibe Clodagh'ı canlandıracak. Dizinin yönetmen koltuğunda ise ise The Hunt, Far from the Madding Crowd ve Live by Night filmlerinde görüntü yönetmeni olarak yer alan Charlotte Bruus Christensen var. Black Narcissus, geçtiğimiz Eylül hayatında hayatını kaybeden Diana Rigg’in son projesi olarak da dikkat çekiyor. Erotizmi bol bir drama olarak dikkat çeken Black Narcissus, Kasım ayının en dikkat çeken projelerinde biri. Black Narcissus,  23 Kasım'da başlıyor. 


Uyarlama demişken, 2019 tarihli Guy Ritchie filmi The Gentlemen, şimdi de televizyona uyarlanıyor. Guy Ritchie'nin bizzat başında olduğu dizi projesi hakkında merak edilenleri yazdık.