Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
23/08/2021

50 Cent'in yapımcısı olduğu Black Mafia Family dizisi, 26 Eylül'de başlıyor

50 Cent'in yapımcılığını üstlendiği Black Mafia Family dizisi, 90'ların sonunda ABD çapında büyük bir kokain dağıtım ve satış ağı kuran iki kardeşin hikayesini merkezine alıyor.

Black Mafia Family, 1989'da Detroit'te Demetrius "Big Meech" Flenory ve Terry "Southwest T" Flenory kardeşler tarafından kuruldu. Meksika uyuşturucu kartelleriyle doğrudan bağlantıları sayesinde 2000’lere gelindiğinde ABD çapında büyük bir kokain dağıtım ve satış ağı kurmuşlardı. Black Mafia Family, Demetrius Flenory'nin Atlanta'da yürüttüğü dağıtım merkezinden ve Terry Flenory'nin kontrolünde Meksika'dan gelen kargoların yönetildiği Los Angeles merkezinden yönetiliyordu.

 
Demetrius Flenory'nin yönettiği Black Mafia Family, kokain satışlarından gelen parayı aklamak ve kendisini meşrulaştırmak için bir paravan şirket olarak BMF Entertainment adıyla 2000'lerin başında hip-hop müzik işine girmişti. BMF Entertainment, Fabolous ve Young Jeezy dahil olmak üzere birçok ünlü hip-hop sanatçısının menajeri ve Bleu DaVinci'nin plak şirketi olarak hizmet verdi. Demetrius Flenory ve Black Mafia Family, hip-hop popüler kültüründe son derece abartılı yaşam tarzlarıyla şöhret kazandı. 2005 yılında, Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi (DEA) Black Mafia Family üyelerine karşı bir iddianame hazırladı ve sonunda Flenory kardeşlerin her ikisi de suçları kanıtlanarak 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 50 Cent'in yapımcılığını üstlendiği Black Mafia Family dizisi, işte bize bu sıra dışı hikayeyi anlatacak. Ünlü rapçi Curtis ‘50 Cent’ Jackson ile yapımcı Randy Huggins’in ortak projesi olan Starz dizisi, izleyenleri 1980'li yılların Detroit'ine götürecek. Demetrius ‘Big Meech’ Flenory ve Terry ‘Southwest T’ Flenory tarafından kurulan suç örgütü Black Mafia Family’nin hikayesini anlatacak dizinin bir de sürprizi olacak; rap müziğin kralı Eminem, White Boy Rick olarak bilinen Richard Wershe Jr. karakteriyle izleyici karşısına çıkacak. Eminem yapıma, Detroit'te zaman içerisinde gizli bir FBI muhbirine dönüşen ünlü White Boy Rick rolünde konuk oyuncu olarak katılacak.

Curtis Jackson, 26 Eylül’de ekran macerasına başlayacak Black Mafia Family dizisinin televizyonların gördüğü en büyük dizi olacağını iddia ederken, “Meech ve Terry birer efsane. Onların hikayesini ekranlara taşıyacağım için çok mutluyum.” açıklamasında bulundu. Dizi, Curtis Jackson'ın 2018'de Starz'la imzaladığı çok dizili genel anlaşmanın bir parçası. Bilindiği gibi yapımcıları arasında ünlü rapçi 50 Cent’in de olduğu Power dizisi, 18 Temmuz’da Power Book III: Raising Kanan ile genişlemişti.