Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
07/04/2021

Tokyo Revengers, anime uyarlaması ile bomba gibi geliyor!

Ödüllü manga serisi Tokyo Revengers'ın anime dizisi 11 Nisan'da başlıyor. Yakında film uyarlaması da gelecek yapım, zaman yolculuğu yapıp sevgilisinin cinayetini engellemeye çalışan Takemichi Hanagaki'yi merkezine alıyor.

Ken Wakui tarafından hem yazılan hem de çizilen manga Tokyo Revengers, anime uyarlaması ile bomba gibi gündeme düşmeye hazır. Manganın satış rakamlarının dört milyonun üzerine çıktığını ve shōnen kategorisinde 44. Kodansha Manga Ödülü'nü kazandığını belirtmekte fayda var. 2017 yılından beri Kodansha's Weekly Shōnen Magazine'de yayımlanan Tokyo Revengers'ın anime uyarlaması, 11 Nisan'da Liden Films Stüdyoları'ndan çıkıyor. Yönetmenliğini Koichi Hatsumi'nin (Deadman Wonderland) yaptığı dizinin senaryosunu Yasuyuki Muto (Afro Samurai) yazarken, karakter tasarımları ise Keiko Ōta’ya (Ace Attorney, Case Closed, Psycho-Pass) ait.
 

Tokyo Revengers'ın konusu, Takemichi Hanagaki üzerine kurulu. Takemichi, hayatındaki en kötü dönemini yaşamaktadır. Durumunun bundan daha kötü olamayacağını düşündüğü sıralarda eski sevgilisi Hinata Tachibana'nın uzun zamandır toplum huzurunu kaçıran bir grup vahşi suçludan oluşan Tokyo Manji Gang tarafından öldürüldüğünü öğrenir. Nerede neyin yanlış gittiğini anlamaya çalışan Takemichi, bir anda kendini zaman yolculuğu yaparken bulur ve 12 yıl öncesine, hala Hinata ile sevgili oldukları zamana gider. Hinata'yı kurtarma şansını yakalayan Takemichi, Tokyo Manji Gang'in arasına sızarak, rütbesini yükseltip söz sahibi bir konuma gelerek, sevgilisinin daha gerçekleşmemiş cinayetini engellemeye çalışır.
 


Bu arada  Tokyo Revegers'ın anime uyarlamasından sonra live-action filmi de vizyona girecek. Warner Bros. Japan Stüdyoları'ndan 10 Temmuz'da çıkacak olan filmin yönetmeni Tsutomu Hanabusa (live-action Kakegurui, Miseinen dakedo Kodomo ja Nai) olacak.