Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
11/01/2022

Tokyo 24th Ward anime dizisi hakkında merak edilenler

CloverWorks imzalı anime dizi Tokyo 24th Ward, 6 Ocak'ta ekran macerasına başladı. Dramatik bir kazanın ardından hayatları sonsuza dek değişen üç arkadaşı merkezine alan Tokyo 24th Ward, aklınızda olsun.

ClowerWorks stüdyolarından yepyeni bir anime geliyor. Japonca adı “Tokyo 24-ku” olan Tokyo 24th Ward'ın yönetmenlik koltuğunda Naokatsu Tsuda otururken, senaryosu Vio Shimokura tarafından yazılmış. Tokyo 24th Ward'ın karakterlerini Shuji Sogabe ve Kanako Nono hazırlarken, Takahiro Kishida karakter tasarımlarını animasyona dönüştürmüş. Müzikler ise, Hideyuki Fukasawa'nın imzasını taşıyor.
 Tokyo 24th Ward'un ismi, Tokyo Körfezi'ndeki yapay bir ada olan Uzak Doğu Özel Bölgesi'nden, halk arasında bilinen adıyla Tokyo 24th Ward'dan geliyor. Ran, Kouki ve Shuuta, Tokyo 24th Ward'da doğup büyüyen, tamamen farklı aile yapılarına sahip, kişilikleri ve hobileri bile birbirinden taban tabana zıt üç yakın çocukluk arkadaşıdır. Ancak bu sıkı fıkı üçlünün ilişkileri, yaşadıkları bir kaza ile dramatik şekilde değişir. Kazanın üzerinden bir yıl geçmesi ile Ran, Kouki ve Shuuta tekrar bir araya gelirler. Üçünün de telefonları aynı anda çalar ve “sözde” ölü olan ve anmaya geldikleri arkadaşları, üçlüye bir gelecek seçmelerini söyler. Ran, Kouki ve Shuuta, sevdikleri 24th Ward'ı korumak için farklı yollar seçerler. Konusu ilgimizi çeken animelerden biri olan Tokyo 24th Ward, 6 Ocak'ta ekranlardaki yerini aldı.