Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
06/04/2021

Spor temalı anime dizi Bakuten!!, 8 Nisan'da ekran macerasına başlıyor

Kei Sakuraba'nın yazdığı mangadan uyarlanan anime dizi Bakuten!!, spor ve komediyi aynı çatı altında toplayan, ritmik jimnastiğe farklı bir şekilde bakmamızı sağlayacak oldukça eğlenceli bir yapım.

Spor temalı anime dizilere bir yenisi daha ekleniyor. Zexcs Stüdyoları'nın en yeni animesi, Türkçe çevirisi ile Ters Takla!!, orijinal adıyla Bakuten!! , Toshimasa Kuroyanagi (The Great Passage, Omoi, Omoware, Furi, Furare) yönetmenliğinde 8 Nisan'da ekran macerasına başlıyor. Aslen Kei Sakuraba'nın yazdığı mangadan uyarlanan Bakuten!!, ritmik jimnastik sporu üzerine kurulu bir yapım. Serinin senaryosunu Toshizo Nemoto (Log Horizon, Macross Delta, Last Hope) yazarken, karakter tasarımlarını “My Little Monster”ın yazarı Robico yapıyor ve Yūki Shibata (Kimi ni Todoke, Magical Sisters Yoyo & Nene, After the Rain) da karakter dizaynlarını animasyona uyarlayan isim.
 


Bakuten!!'in hikayesi, Sōshūkan Lisesi diğer adıyla "Ao High" jimnastik takımının üzerine odaklı. Shōtarō Futaba, orta son sınıfta jimnastiğe merak salar. Lise için Sōshūkan Lisesi'ne kaydını yaptıran Futaba, okulun jimnastik takımına girer ve Ryōya Misato ile arkadaş olurlar. Futaba ve Misato'nun atletik kariyerleri de böylelikle başlamış olur. Basketbol, voleybol, futbol ve beysbol gibi popüler sporların yanında yüzme, tırmanma ve kabaddi gibi brançların da anime dizilerinin olması türün sevenleri için daha çok seçenek olması anlamına geliyor. Bakuten!! spor ve komediyi aynı çatı altında toplayan, ritmik jimnastiğe farklı bir şekilde bakmamızı sağlayacak oldukça eğlenceli bir anime dizisi olacak.