Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
07/04/2021

Savaş temalı bilim kurgu türündeki anime dizi 86, ekran macerasına başlıyor

San Magnolia Cumhuriyeti ile Giad İmparatorluğu arasındaki savaşı anlatan 86, manga uyarlamasından sonra şimdi de anime diziyle ekranlara geliyor. Blim kurgu türünde yeni anime dizi arayanlara duyurulur!

Asato Asato'nun kaleme aldığı, Shirabi çizimlerini yaptığı bilim kurgu türündeki light-novel 86'nın anime uyarlaması geliyor. Light novel'in başarısından sonra mangaya uyarlanan ve Gauken 86 adıyla bir spin-off mangası daha çıkan eserin anime uyarlaması A-1 Pictures stüdyosunun imzasını taşıyor. Toshimasa Ishii'nin (Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia) yönetmeni olduğu dizinin senaryosunu Toshiya Ono (Blue Exorcist: Kyoto Saga) yazıyor. Dizinin müzikleri ise Hiroyuki Sawano (Attack on Titan, Blue Exorcist ) ve Kohta Yamamoto'nun (Attack on Titan: The Final Season) ellerinden çıkıyor.
 


Dizinin hikayesi 86. mıntıka üzerine yoğunlaşıyor. San Magnolia Cumhuriyeti ile Giad İmparatorluğu, yıllar boyu süren savaşların içerisindedir. İmparatorluğun otonom mekanize birliği Legion karşısında büyük kayıplar veren Cumhuriyet, Jaggernaut adında kendi otonom birliğini kurar. Jaggernautlar, Handler denilen kişiler tarafından uzaktan kumanda edilmektedir. İnsanlar yaşanan bütün savaşların makineler tarafından yapıldığını düşünseler de gerçek aslında öyle değildir. Handler ünvanlı pilotlar, insan olarak sayılmamakta, isimlerini kullanmalarına izin verilmemekte ve hepsi 86. mıntıkanın enterne kamplarında yaşamak zorunda bırakılmış, savaşmaya zorlanan kişilerdir. Bir Cumhuriyet subayı olan Vladilena "Lena" Mirizé, isimlerini geri kazanmış gaziler olan Spearhead takımına Handler olarak atanır. Takım arkadaşlarıyla yakınlaşan ve insani ilişkiler kurmaya başlayan Lena ve takım kaptanı Shinei, Cumhuriyet ve İmparatorluk arasındaki savaşın kirli sırlarını açığa çıkarmaya çalışırlar. 11 Nisan'da ekran macerası başlayacak olan 86, mecha anime tutkunları için doğru seçim olacak.