Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
06/04/2021

Popüler Nintendo DS oyunu The World Ends With You, animeye uyarlandı

En çok satan Nintendo DS oyunlarından biri olan The World Ends With You, anime diziye uyarlandı. Oyuna bir hayli sadık kalan The World Ends With You: The Animation, 10 Nisan'da ekran macerasına başlıyor.

Square Enix ve Jupiter'in ortak yapımı olan Nintendo DS oyunu The World Ends With You, animeye uyarlanıyor. Nintendo DS'ten sonra iOS, Android ve Nintendo Switch için uyarlanan aksiyon rol yapma oyununun oynanış stili bir hayli ilgi çekiciydi. Japonya'nın başkenti Tokyo’nun 23 semtinden biri olan Shibuya'dan ve Shibuya gençliğinin kültüründen esinlenerek ortaya çıkan oyunda Nintendo DS'in bütün nimetlerinden faydalanılmıştı. Örneğin, oyunda bir dövüşe girdiğinizde sizin ve rakibinizin ekranında aynı anda oynanıyordu. Ayrıca bazı dövüş hareketlerini yapmak için Nintendo DS ekranında birtakım şekiller çizmeniz ve mikrofona bağırmanız gerekiyordu. Japon gençlik kültüründeki moda, yemek ve cep telefonları gibi elementler, oyundaki görevlerde önemli bir yere sahip. Çıktığı ilk hafta Japonya'nın en çok satan ikinci Nintendo DS oyunu ve Amerika'da en çok satan DS oyunu olması yakaladığı başarının bir göstergesi.
 


The World Ends With You: The Animation, Square Enix, DOMERICA ve Shin-Ei Animation ortak yapımı bir dizi. Yönetmenliğini Kazuya Ichikawa üstlenirken, oyundan animeye uyarlanan senaryosunu ise Midori Gotō kaleme almış. Anime, konu bakımından de oyuna sadık kalmış. Neku, Shibuya'nın ünlü meydanında kendini bulur. Oraya nasıl gittiğini bile bilmeyen Neku, alternatif bir evren olan Underground'a getirilmiştir. İstemsiz bir şekilde Reapers' Game'e dahil olan Neku, Shiki adında bir kız ile ortak olur ve bu çarpık oyunun içinden çıkmaya çalışırlar. 10 Nisan'da başlayacak The World Ends With You: The Animation'ın bu senenin kesinlikle izlenmesi gereken anime dizilerinden biri olduğunu düşünüyoruz.