Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
18/12/2020

Popüler manga Marudase Kintarou, kısa anime film oldu

İki genç erkeğin arasındaki aşk hikayesini anlatan popüler manga serisi Marudase Kintarou, anime film oldu. Hideki Araki'nin yönetmenliğini yaptığı kısa film, Japonya'nın ilk Boys-Love festivali BL FES!!’te görücüye çıktı.

Konusu bir hayli komik, ilginç ve hatta biraz da saçma olan Marudase Kintarō, anime tutkunlarının merakla beklediği bir kısa film. The Incredible Kintaro'nun devamı niteliğinde olan ve iki genç erkeğin arasındaki aşk hikayesini anlatan yapım, Naomi Guren'in aynı isimdeki popüler mangasından uyarlandı. Hideki Araki'nin yönetmenliğini yaptığı, Soramoto Kan'ın karakterlerini dizayn ettiği, Seven Stüdyoları'ndan çıkacak olan Marudase Kintarō, 11 Aralık’ta yayınlandı.
 Japonya'nın ilk Boys-Love festivali BL FES!!’te ilk kez görücüye çıkan Marudase Kintarō, ilk kez anime formatına dönüştürülmüş oldu. Manganın yaratıcısı Guren Naomi, kendini aşırı mutlu hissettiğini ve serinin ilk mangası olan Masaka no Kintaro'nun yayımlanmasından 10 sene sonra Marudase Kintarō'ya anime filmi çekilmesine bir hayli şaşırdığını belirtiyor. Festivalin ilk etkinliği olarak tanıtılacak olan filmin gösterimi de özel olacak. “Tezahüratlı gösterim” denilen ve izleyicilerin sevdikleri sahnelerde tezahürat yaparak bu sahneleri ne kadar beğendiklerini göstermeleri için bağırmalarının teşvik edileceği gösterim bir hayli coşkulu geçeceğe benziyor.
 Makoto Onodera'yı seslendiren sanatçı Souma Saitou'yu Ajin, Akame ga Kill!, Aldnoah Zero gibi ünlü yapımlardan tanıyoruz. Kintaro Masaka'yı seslendiren Toshiyuki Morikawa ise daha önce B: The Beginning, Black Lagoon, Bleach, D.Gray-man, Detective Conan gibi popüler anime yapımlarda çalışmış. Kısaca Marudase Kintarō’nun konusundan bahsedelim: Makato'nun büyükbabası, Onodea Akademisi'nin müdürüdür ve öldüğünde Makato ile okulun çalışanlarına vasiyetini bırakır: “Her kim ki muhteşem Makato'yu inanılmaz cinsel taktikleri ile cezbeder ise Onodera Akademisi'nin yeni müdürü olacaktır.” Müdürün bu saçma son isteği yüzünden Makato artık okulun her çalışanı tarafından cinsel tacize uğrar. Bakirliğini korumak için çaresizliğe kapılmış olan Makato, dağlara kaçarak çocukluk arkadaşı ve ezelden beri aşık olduğu Kintaro'dan yardım ister. Kintaro acaba Makato'nun sorunlarını çözmesinde yardımcı olabilecek mi, yoksa en derin fantezilerin dermanı mı olacaktır?