Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
11/08/2021

Netflix animesi Thermae Romae Novae, ne zaman yayınlanacak?

Mari Yamazaki'nin tarihi komedi mangası Thermae Romae, dizi uyarlamasıyla Netflix ekranlarında olacak. Thermae Romae Novae adıyla bu yıl Netflix ekranlarında olacak olan yeni uyarlama, NAZ Stüdyoları imzasını taşıyor.

Mari Yamazaki'nin tarihi komedi mangası Thermae Romae, dizi uyarlamasıyla Netflix ekranlarında olacak. 2008-2013 yılları arasında yayımlanan ve pek çok ödül kazanan Thermae Romae’nin 2012’de televizyon için çekilen live-action filmi, Japonya'da en çok hasılat yapan 95. Film olmuştu. Filmin olağanüstü başarısı nedeniyle hemen iki yıl sonra Thermae Romae II adıyla devam filmi de ekranlara geldi. Thermae Romae Novae adıyla bu yıl Netflix ekranlarında olacak olan yeni uyarlama, NAZ Stüdyoları imzasını taşıyor. Tetsuya Tatamitani'nin yönetmeni olduğu dizinin senaryosunu ise Yūichirō Momose kaleme almış.

 Thermae Romae Novae, oldukça ilginç bir konuya sahip. Antik Roma mimarlarından biri olan Lucius, farklı fikirler bulamadığı için sıkıntı çekmektedir. Lucius'un canının sıkıldığını gören arkadaşları keyfini yerine getirmek için onu hamama götürürler. Bir şekilde rahatlayamayan Lucious, kafasını suya soktuğunda gizli bir tünel keşfeder ve bu tünel onu günümüz Japonya'sına getirir. Lucius, bu yepyeni dünyadan aldığı olağan dışı fikirleri kendi zamanına geri götürüp mimarlık itibarını geri kazanmayı amaçlar. İlgi çekici konusu ile izleyenlerin gönlünü çalmayı amaçlayan Thermae Romae Novae, izleyicilere günlük hayattan kesitler sunacak ve bunları komik bir şekilde anlatacak. Eğer seinen türü animeleri seviyorsanız ve biraz gülmek istiyorsanız, Thermae Romae Novae’nın aradığınız ilaç olacağına eminiz.