Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
17/10/2019

Japonya'nın Oscar aday adayı olan Weathering with You'dan yeni fragman geldi

Makoto Shinkai’nin yazıp yönettiği Weathering with You’dan yeni fragman yayınlandı. 92. Akademi Ödülleri’nde Japonya’nın aday adayı olarak seçilen filmi Japonya'da ilk üç günde 1 milyon 160 bin kişi izlemişti.

Son yılların en meşhur animelerinden biri olmakla kalmayıp dünya çapında gişe rekorları da kıran Your Name'in yönetmeni Makoto Shinkai, yeni filmi Weathering with You ile Japonya’nın Oscar aday adayı bildiğiniz gibi. Film, 19 Temmuz’da Japonya’da vizyona girmesinin ardından ilk üç günde 1.159.020 bilet satarak daha ilk haftasında 1numaraya yükselmeyi başarmıştı. Japonya’da gösterime girdikten sonra Toronto ve San Sebastian gibi önemli festivalleri ziyaret eden yapım, herkesten tam not almayı başardı. Katıldığı tüm festivallerde adından söz ettirmeyi başaran Weathering with You, bu başarısıyla 92. Akademi Ödülleri’nde “En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film” dalında Japonya’nın aday adayı olarak seçildi. Filmin, 1997 yapımı Princess Mononoke’den beri bu kategoride aday adayı olarak seçilen ilk anime olduğunu özellikle belirtelim.
 


Weathering with You, Tokyo'ya gelmek için adadaki evinden kaçan lise öğrencisi Morishima Hodaka'nın (Daigo Koutarou) maceralarını anlatıyor. İş bulamayan Hodaka, en sonunda tuhaf bir gizli dergide çalışmaya başlar. Bu sırada her gün yağmur yağmaktadır. Hodaka bir gün gizemli bir şekilde gökyüzünü aydınlatma yeteneğine sahip Amano Hina (Mori Nana) isimli bir kızla tanışır ve maceramız başlar. Filmin seslendirme kadrosunda Suga Keisuke rolünde Ogura Shun, Natsumi rolünde Honda Tsubasa, Dedektif Takai rolünde Kaji Yuki, Yasui rolünde Hiraizumi Sei, Tomomi rolünde Chieko Baishou ve Miho'nun kardeşi Nagi rolünde Kiryu Sakura yer alıyor.