Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
05/04/2021

Full Dive: This Ultimate Next-Gen Full Dive RPG is Even Shittier Than Real Life!, anime dizi oldu

Full Dive: This Ultimate Next-Gen Full Dive RPG is Even Shittier Than Real Life!, anime diziye uyarlandı. 7 Nisan'da ekran macerasına başlayacak anime, içinde aksiyon, komedi ve fantastik ögeler bulunduran keyfli bir seyirlik.

Light Tuchihi tarafından yazılan, Youta tarafından illüstrasyonları çizilen light-novel Full Dive: This Ultimate Next-Gen Full Dive RPG is Even Shittier Than Real Life!, animeye uyarlanıyor. ENGI Stüdyoları'ndan çıkan bu ismi son derece uzun dizinin yönetmenliğini Kazuya Miura yaparken, senaryosunu ise Kenta Ihara üstlenmiş. Funimation tarafından lisansı alınan Full Dive: This Ultimate Next-Gen Full Dive RPG is Even Shittier Than Real Life!, 7 Nisan'da ekran macerasına başlayacak. Dizinin hikayesi Hiroshi "Hiro" Yuki üzerine kurulu. Hiroshi, VRMMORPG türü oyunları seven bir lise öğrencisidir. VRMMORPG'nin ne olduğunu kısaca açıklamak gerekirse, kısaca VR sistemlerinde oynanan açık dünya rol yapma oyunu diyebiliriz.
 


Hiroshi Yuki ve çocukluk arkadaşı Reona Kisaragi, Kiwame Quest adlı oyunu oynamaya başlarlar. Son teknoloji ile yapılan bu oyun, gerçekliğe aşırı derecede önem veren, inanılmaz görüntülere sahip, aşırı gerçekçi yapay zekası, kokular, hatta oyuncuların yüzüne vuran esintileri bile hissetmesine olanak tanıyan gerçekçiliği ile göz dolduran cinstendir. Oyunu oynamaya başlayan Hiroshi, kısa zamanda oyunun göründüğü gibi olmadığını anlar. Oyun, gerçeklik öğelerini fanatik bir şekilde yansıtmaya çalışırken biraz abartı gibi durmaktadır. Gerçek hayattaki becerilerin oyuna yansıtılması, oyunda alınan hasarların gerçek hayatta oyuncuya zarar vermesi gibi özellikleri keşfeden Hiroshi, oyunu sadece keyfi için oynayamayacağını anlar. Bilgisayar oyunlarını seviyorsanız, içinde aksiyon, komedi ve fantastik ögeler bulunduran Full Dive: This Ultimate Next-Gen Full Dive RPG is Even Shittier Than Real Life!, tam sizlere göre bir anime seçimi olacaktır.