Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
03/11/2021

Blade Runner: Black Lotus, 13 Kasım’da seyirciyle buluşuyor

Rick and Morty’nin şirketi Adult Swim ve Crunchyroll'un ortaklaşa imza attıkları Blade Runner: Black Lotus, Blade Runner'ın çekilmiş iki filmi arasındaki zaman diliminde geçen bir anime dizi olacak.

Ridley Scott‘ın yönettiği 1982 yapımı Blade Runner, tüm zamanların en iyi bilimkurgu filmlerinden biridir. Eğer izlemediyseniz orijinal filmin Director's Cut versiyonunu izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz. 2017’de vizyona giren Blade Runner 2049, ise Blade Runner’ın 30 yıl sonrasında yaşananları izleyiciye aktarmış Ryan Gosling'li kadrosuyla beklentileri karşılamıştı. Blade Runner 2049’un ateşi harlıyken, Adult Swim ve Crunchyroll kafa kafaya verip Blade Runner’ın anime dizisi üzerine çalıştıklarını açıklamıştı. Fakat üzerinden yıllar geçmiş olmasına karşın, o zamandan bu zamana taraflardan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmemişti. Yüreklere su serpen haber sonunda geldi ve Blade Runner: Black Lotus’un 13 Kasım’da ekrana geleceği açıklandı.

 
Crunchyroll, Adult Swim ve Alcon Television Group'un ortaklaşa çalışması olan Black Lotus, 2032 yılında geçecek. Bildiğiniz üzere ilk film 2019 yılında, ikinci film ise 2049 yılında geçiyordu. 13 bölümden oluşan ilk sezonun yönetmen koltuğunda Shinji Aramaki (Appleseedve) Kenji Kamiyama (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex) oturuyor. Blade Runner: Black Lotus'un hikayesi hakkında pek bir bilgi yok. İlk iki filmin arasında çıkan 15 dakikalık kısa animasyon Blade Runner: Blackout'ta insanlardan ayırt edilemeyen robotlar, yani "replicantlar", kendilerini yaratan Tyrell Corporation'a saldırıda bulunmuş ve Los Angeles üzerinde bir nükleer bomba patlatmıştı. Nükleer bombanın etkisi olan elektro manyetik dalga Tyrell şirketinin sunucularına zarar vermiş ve replicantlar ile ilgili olan bütün bilgileri kaybetmişti. 10 gün süren elektromanyetik dalganın etkisine de Blackout denilmişti. Black Lotus, Blackout'tan tam 10 yıl sonrasında geçecek bir macera olacak.