Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
21/06/2021

Başarılı manga Peach Boys Riverside anime diziye uyarlandı

Başarılı web mangası Peach Boys Riverside, anime dizi oldu. Peach Boys Riverside'ın yönetmen koltuğunda Full Metal Alchemist'in üç bölümünü yöneten Shigeru Ueda oturuyor.

2008 yılında Coolkyousinnjya tarafından yazılıp çizilen ve bir web manga serisi olarak yayın hayatına başlayan Peach Boys Riverside, 2015 yılında çizimleri Johanne tarafından yeniden tasarlanarak önümüze gelmişti. Asahi Production stüdyolarından gelen ve 1 Temmuz'da ekranlarda yerini alacak olan Peach Boys Riverside adlı anime dizi, işte bu 2015’te yeniden tasarlanan manganın bir uyarlaması olacak.
 Peach Boys Riverside'ın yönetmen koltuğunda Full Metal Alchemist'in üç bölümünü yöneten Shigeru Ueda oturuyor. Dizinin senaryosu Keiichirō Ōchi'nin kaleminden çıkarken, müziklerini de Takaaki Nakahashi üstlenmiş. Fantastik shounen sevenleri ekran başına kilitleyecek olan Peach Boy Riverside'ın hikayesi, Prenses Saltorine Aldike -kısaca Sari- ve Kibitsu Mikoto etrafında dönüyor. Hayat dolu, içi içine sığmayan Prenses Sari yaşadığı şatoda oldukça sıkılır. Bir gün yaşadığı krallık “Oni” diye anılan şeytanların saldırısına uğrar ancak yalnız bir gezgin olan Kibitsu Mikoto tarafından kurtarılırlar. Saldırının ardından Sari, dış dünyayı daha yakından tanımak için yollara düşmeye karar verir. Ancak Sari'nin bu yolculuğundaki yaşadıkları büyülü dünyanın kaderini etkileyecek olaylara sebep olacaktır.