Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
27/12/2020

Anime film Sailor Moon Eternal'ın ilk bölümü 8 Ocak'ta vizyona girecek

Sevilen amime dizi Sailor Moon, yepyeni bir film olan Sailor Moon Eternal ile dönüyor. Yaklaşık dört senedir Sailor Moon hayranlarının heyecanla beklediği filmin ilk bölümü 8 Ocak’ta anime tutkunlarıyla buluşuyor.

Dünyaca ünlü Sailor Moon serisi, yepyeni bir film Sailor Moon Eternal ile dönüyor. Japon pop kültüründe önemli bir yeri olan Sailor Moon, ikonik bir anime/manga olarak dünya çapında milyonlarca seveni olan bir yapım. Naoko Takeuchi tarafından hem yazılıp hem çizilen Pretty Guardian Sailor Moon, 1991’de ilk kez manga formatında ortaya çıkmıştı. Manganın 1992-1997 yıllarında yayınlanan anime uyarlaması Sailor Moon ise, serinin popülerliğini adeta atmosfere taşımıştı. Animenin hikayesi, Usagi Tsukino adında genç bir öğrencinin Sailor Moon'a dönüşmesi ve büyülü bir nesne olan Legendary Silver Crystal'ı aramasını anlatıyordu. Sailor Soldiers adıyla anılan bir gruba liderlik yapan Sailor Moon, aradığı Silver Crystal’in kötü planları olan kişilerin eline geçmesini engellemeye ve güneş sistemini olası bir yıkımdan korumaya çalışıyordu.
 


Dünya çapında 35 milyon kopyadan fazla satan manga serisi, seneler içerisinde anime diziye, üç adet filme, televizyon özel programına ve üç kısa filme uyarlandı. Toei Animation, 2014-2016 yılları arasında yeni bir anime serisi uyarlaması olan Sailor Moon Crystal’ı üç sezon yayınladıktan sonra, iki parçadan oluşan uzun metraj bir film Sailor Moon Eternal'ı izleyicilere sunacağını açıklamıştı. Yaklaşık dört senedir Sailor Moon hayranlarının heyecanla beklediği film, nihayet 8 Ocak’ta anime tutkunlarıyla buluşuyor. İki bölümden oluşan Sailor Moon Eternal'ın ikinci bölümü ise 11 Şubat'ta vizyona girecek. Film, Sailor Moon Crystal'in üçüncü sezonunun bittiği yerden devam ediyor ve “Dream” hikaye örgüsünü konu alarak kötü karakterler grubu olan “Dead Moon Circus”a odaklanıyor. Kahramanlarımız, Queen Nehellenia liderliğinde dünyayı ele geçirmeyi hedefleyen Dead Moon Circus'un planlarını, yeni bir karakter olan Helios'un yardımıyla engellemeye çalışacaklar. Toei Animation ve Studio Deen'in ortak yapımı olan filmin yönetmeni Chiaki Kon.