Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
05/04/2021

Anime dizi Joran: The Princess Of Snow And Blood, 6 Nisan'da başlıyor

6 Nisan'da ekran macerası başlayacak anime dizi Joran: The Princess Of Snow And Blood, Tokugawa şogunluğunun asla ortadan kaldırılmadığı ve Meiji imparatorunun asla iktidara gelmediği alternatif bir Japonya tarihinde geçiyor

Joran: The Princess Of Snow And Blood, 1931 yılı Japonya'sının alternatif bir versiyonunda geçen, Bakken Record stüdyolarının en yeni anime dizisi. Dizinin manga ya da light-novel gibi bir orijini yok. Joran: The Princess Of Snow And Blood, "Captain Tsubasa J" ve "Initial D" gibi efsanelerde görev almış Susumu Kudo'nun yönetmenliğinde, Kunihiko Okada ve Rika Nezu'nun senaryosunu önümüze sunuyor. 1867-1912 yılları arasında hüküm süren İmparator Meiji, Japonya'nın batılılaşmasında önemli rol oynayan isimlerden biri. Tokugawa şokunluğuna son veren ve yönetimi ele geçirip Japonya'nın feodal toprak düzenini kaldıran, yeni eğitim sistemini başlatan, hükümette kabine sistemini ve anayasayı yürürlüğe geçiren ve parlamento kuran Meiji, Japonya'yı modernleşme basamaklarında oldukça yukarılara taşımış bir isim.
 


Joran: The Princess Of Snow And Blood, Tokugawa şogunluğunun yıkılmadığı alternatif bir zamanda geçiyor. Dizinin hikayesi de Sawa Yukimura ve "Nue" denilen şogun cellatlarının üzerine kurulu. Ülke, "ejderha damarı" denilen kendi enerji kaynağını üretmiş ve bilimde çok ilerlemiş bir seviyededir. Kısaca, Joran: The Princess Of Snow And Blood, Edo dönemi ile bilimin birleştiği bir dünyada geçiyor. Sawa Yukimura, sabahları kitapçıda çalışırken geceleri de Nue olarak adalet dağıtan bir öksüzdür. Sawa'nın tek amacı vardır o da Janome adındaki Nue'yi bulmaktır. Joran: The Princess Of Snow And Blood, ilginç konusu ve bilimle eski zamanları birleştiren dünyası ile 6 Nisan'da ekran macerasına başlayacak.