Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
02/04/2021

Anime dizi Dragon Goes House-Hunting ne zaman başlayacak?

4 Nisan'da ekran macerasına başlayacak olan anime dizi Dragon Goes House-Hunting, ailesinin standartlarına uymayan oldukça tembel bir ejderhanın evden kovularak kendine yeni bir ev aramasını anlatıyor.

Kawo Tanuki'nin yazdığı, Choco Aya'nın illüstrasyonlarını çizdiği manga serisi Dragon Goes House-Hunting anime diziye uyarlanıyor. Shōnen manga magazini Monthly Comic Garden'da 2016'dan beri devam eden manganın uyarlaması Signal.MD Stüdyoları'nın elinden çıkarak 4 Nisan'da anime severlerle buluşacak. Dizinin yönetmenliğini Naruto Shippūden'in görsel senaryo taslağını hazırlayan Haruki Kasugamori yapıyor. Karakter dizaynlarını Shiori Asuka ve Su Shiyi'nin yaptığı Dragon Goes House-Hunting'in konusu ise bir hayli komik. Dizi, ailesinin standartlarına uymayan oldukça şanssız ve tembel bir ejderhanın evden kovularak kendine yeni bir ev aramasını anlatıyor.
 


Ejderha yumurtalarını korurken uykuya dalan tembel ejder, yumurtaları bir grup avcıya çaldırır ve ailesini onu kapı dışı eder. Eve geri dönebilmesi için efsanevi bir yaratık olduğunu ailesine kanıtlamak zorunda kalan ejderha, yeni bir ev arama yolunda bir çok badireden geçmek zorunda kalır. Elfler, cüceler ve diğer mistik yaratıkların kendini öldürmesini engellemeye çalışırken Dearia adında bir elf ile tanışır. Yakışıklı elf Dearia, tembel ejderhanın tam da aradığı kişidir, çünkü Dearia mimarlık ve emlakçılık yapmaktadır. Metaforlarla dolu olan bu komik fantastik macera, ailesi ile sıkıntılı zamanlar geçiren gençlerin kendilerinden bir şeyler bulabileceği bir anime dizisi olarak tanımlanıyor. Hayattan bir kesit sunan Dragon Goes House-Hunting, gündelik hayatta karılaştığımız olayları komik bir şekilde önümüze sunan çerezlik, can sıkıntısına ilaç gibi gelecek bir yapım olacağa benziyor.