Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
04/03/2020

2019'un flaş animesi Demon Slayer'a sinema filmi müjdesi

2019'un en çok izlenen anime dizisi olan ve mangası satış rekorları kıran Demon Slayer'a sinema filmi geliyor! Demon Slayer The Movie: Mugen Train adlı film, Infinite Train bölümünün hikayesini anlatacak.

Demon Slayer, hiç şüphesiz 2019’a damgasını vuran anime yapım oldu. Satış rekorları kıran manga serisinden sonra anime serisi de reyting rekorlarını alt üst etmeyi başardı ve adeta ortalığı birbirine kattı. Japonya’da yapılan araştırmalarda ülkenin en popüler eğlence markalarından birine dönüşen Demon Slayer’ın adını 2020’de yepyeni video oyunları ve uzun metraj bir filmle duymaya devam edeceğiz. Demon Slayer The Movie: Mugen Train adlı film, anime dizide izlediğimiz Infinite Train bölümünün hikayesini dallandırıp budaklandırmakla kalmayacak, Demon Slayer’ın ikinci sezonuna da önemli köprüler kuracak. Henüz ilk sezonunu bitirmiş bir anime yapıma genelde OVA’lar çekilmesine alışığız; ancak uzun metraj bir filmin çekilmesi, dizinin popülerliğini de destekler nitelikte bir hamle olarak yorumlanabilir.
 


Demon Slayer’da Tanjiro Kamado’nun trajik hikayesini izliyorduk. Ailesi yaratıklar tarafından öldürülen ve yaralı kız kardeşi yavaş yavaş bir iblise dönüşen Tanjiro, Giyu Tomioka adlı bir canavar avcısının himayesine katılarak hem ailesinin intikamını almak hem de kız kardeşini iyileştirmek için yollara düşünce biz de peşine takılmıştık! Tanjiro Kamado, şu sıralar anime dünyasının en sevilen kahramanlarından biri. Şubat 2020 itibariyle dizinin manga serisinin satışları da 40 milyon kopyayı aşmış durumda! Newtype Anime Awards, Animedia Awards ve Crunchyroll Anime Awards gibi prestijli organizasyonlardan tonla ödül toplamış olan bu şahane macerayı ıskalamayın!