Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
30/12/2016

2016'nın en çok satan anime DVD & Blu-ray'i

Anime arşivcileri sevdikleri yapımları DVD ve Blu-ray formatında listelere üst sıralardan soktular. Peki zirvede hangi yapımlar var?

Anime arşivcileri DVD ve Blu-ray satışlarına yaptıkları katkılarla yapımcıları ihya etmeye devam ediyorlar. Pek çok anime'nin Hollywood yapımlarına kafa tutan satış rakamlarına erişmesi bu piyasanın önümüzdeki yıllarda pazarda daha da büyük payı olacağına işaret ediyor. Japonya'da 2016 yılında DVD formatında en yüksek satış rakamına ulaşan anime Osomatsu-san oldu. Toplam 66,275 kopya satış yapma başarısını gösteren yapım, eminiz yeni sezonuyla kendisine yeni hayranlar kazanacaktır. Blu-ray piyasasında ise zirveyi gören anime, Love Live! Sunshine!! oldu. Bu anime 2 set Blu-ray piyasaya çıkardı ve ilk seti 83.074 kopya satarken ikinci seti de 60.166 kopya sattı. DVD & Blu-ray piyasası animelerle renklenmeye uzun yıllar devam edeceğe benziyor!

japon japonya dvd bestseller manga anime bluray nippon anime dizi Hayao Miyazaki en iyi animeler en iyi anime filmler en çok satan