Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
10/01/2017

Karşınızda Koreli robot METHOD-1

Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi duran bu robot gerçek! Güney Koreli mühendisler zoru başarmışlar!

Güney Kore’nin önde gelen tasarım ve teknoloji firmalarından biri olan Hanook Mirae, şu sıralarda 4 metre uzunluğundaki insanlı robotlarla gündemde. Evet, içinde bir insanın olduğu ve o insanın direktifleri ile yönlendirilen robotları görmeye bilim kurgu filmlerinden alışığız, hatta bu modelin neredeyse aynısından meşhur film Avatar’da vardı ama işte söz konusu şey “gerçekten” var olunca insan yine de şaşırmadan edemiyor. Firma yetkililerin açıkladığına göre şu an prototip olarak 8 adet üretilen bu robotlar toplamda 16 farklı komutu uygulayabiliyor ve yürüyerek saatte 5 kilometre hıza çıkabiliyorlar.
Daha önce Boston Dynamics, Panasonic, Dreamworks, ILM ve Blizzard firmalarında üst düzey tasarımcı ve mühendis olarak görev almış Vitaly Bulgarov’un imzasını taşıyan ve Koreli mühendisler tarafından yaratılan bu robotların tanıtım videoları ve fotoğraflarını hemen aşağıda bulabilirsiniz.
Bu arada ilgi çekici teknoloji haberlerimiz bir tık uzağınızda sizi bekliyor.. Özellikle robot içerikleri arıyorsanız ise, bu taraftan alalım...